Zejména u mládeže již dlouhou dobu dbáme na to, aby měli kluci a holky chráněný zrak. Během utkání či tréninku se může zranění oka stát lehce. Stačí nešťastný pohyb florbalkou, loket v souboji, či letící míček do oblasti obličeje. Zranění způsobené v těchto situacích není příjemné stejně jako žádné jiné. Prevence je však velmi jednoduchá a díky ní lze předejít vážným zraněním, která mohou hráče či hráčku poznamenat i do konce života. Stačí nosit ochranné brýle a oči jsou v bezpečí. Na ochranné brýle klademe důraz již několikátou sezonu, avšak ne vždy se povedlo, že si je pořídili všichni členové. Pro tuto sezonu už to však bude povinnost pro každého Draka a Dračici. 

Záleží nám na našich členech i na jejich zdraví, proto věříme, že tato povinnost nebude pro nikoho přítěží. Spíše naopak. Byli jsme již několikrát svědky toho, kdy zranění oka vyřadilo hráče na několik týdnů a proto věříme, že zavést povinnost ochranných brýlí je správné rozhodnutí. Všichni členové dokonce mohou mít brýle za výhodnější cenu. Během let se nám povedlo přimět k nošení brýlí spoustu členů, cílem letošního startu sezony je, aby brýle měl každý hráč a hráčka.

V A-týmech žen i mužů máme také hráče, kteří nošení brýlí doporučují a stali se tak ambassadory naší výzvy. Jsou to kapitáni Jitka Drápalová a Dan Lošťák, kteří jdou příkladem a na jejich zápasech je budete moci vídat jedině s ochranou zraku. 

“Důvodem zavádění brýlí do naší mládeže pro nás byl zejména přínos prevence vážných úrazů, které mohou hráčku či hráče poznamenat na celý život a oddělit je nejen od aktivního sportu. Poctivé nošení brýlí těmto úrazům zabraňuje. Zároveň vnímáme trend mezinárodní florbalové federace IFF, která jde stejnou cestou - nyní užívání brýlí rozhodně doporučuje a v budoucnu očekáváme zavedení povinnosti jejich nošení během utkání,” vyjádřil se k nové povinnosti koordinátor sportovního úseku David Bednář.

Židenice nosí brýle! Nos brýle i ty.