NÁVRATY DOMŮ

Projekt, který v Českém florbale nemá obdoby! Projekt, díky kterému se ženský extraligový florbal dostane na místa, kde k vidění obvykle nebývá. Projekt, který umožňuje hráčkám K1 Florbal Židenice vrátit se na místo, kde odstartovaly svou florbalovou kariéru. Od sezony 2016/2017 jsme Návraty domů vyvezli do čtyř míst - Uherského Brodu, Přerova, Znojma a Vsetína. Největší úspěch slavilo utkání s FbŠ Bohemians v Uherském Brodě, který navštívilo více než 600 diváků. Projektem Návraty domů chceme poděkovat mateřským klubům za výchovu hráček a zároveň chceme ukázat mladým florbalistkám, že i ony se mohou v budoucnu prohánět na extraligových palubovkách. 

Návraty domů v Uherském Brodě vs. FbŠ Bohemians 6:8 

(648 diváků)  

Návraty domů vol. 2 v Přerově vs. FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 3:8 

(263 diváků)

Návraty domů vol. 3 ve Znojmě vs. 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:4 

(370 diváků)

Návraty domů vol. 4 na Vsetíně vs. Crazy Girls FBC Liberec 9:3 

(167 diváků)

PLES

Alespoň jednou za čas je potřeba odložit sálovky a florbalku a nahodit lodičky a oblek. Proto jsme se před třemi lety rozhodli pro členy klubu, jejich blízké, ale také partnery a veřejnost uspořádat florbalový ples. A v této tradici budeme pokračovat i nadále. Živá hudba, bohatá tombola, občerstvení, moderátor nebo fotokoutek. Na to všechno se můžete těšit na začátku nového roku na židenickém florbalovém plese v Dělnickém domě. 

UKONČENÍ SEZONY

Závěr sezony se už neobejde bez tradiční ukončené. Pravidelná akce, které se mohou zúčastnit nejen hráči, trenéři či zaměstnanci, ale i rodinní příslušníci! Hlavní náplní programu ukončení sezony je vyhlášení anket o nejlepší Draky sezony, ale nechybí také občerstvení a další zábava. Na své si přijdou i masoví labužníci, kteří si mohou ugrilovat, na co mají zrovna chuť. 

LIGA RODIČŮ

Rodiče jsou veledůležitou součástí každého sportovního oddílu. Jinak tomu není ani v Židenicích. Podporují své ratolesti, pomáhají s různými činnostmi a v různých pozicích, jsou součástí židenické rodiny. Chtěli jsme rodičům nabídnout možnost vyzkoušet si, jaké to je prohánět míček po palubovkách, proto jsme od září 2021 rozjeli nový projekt - Ligu rodičů. Každé poslední pondělí v měsíci tak rodiče mezi soupeři v turnajovém režimu a sbírají body do dlouhodobé tabulky. 

O KOLEČKO VÍC

O kolečko víc je společný projekt K1 Florbalu Židenice a Ligy vozíčkářů, který má motivovat nejen členy klubu, ale také všechny sportovce a aktivně žijící veřejnost k pohybu a aktivnímu životnímu stylu. Během přerušení florbalových soutěží žideničtí hráči, trenéři, ale také rodiče nezaháleli a pravidelně sportovali. Ukázali, že je tato nepříjemná koronavirová situace nezastaví. Tato aktivita obě organizace přiměla vytvořit projekt, který nasportovanými kilometry může pomoci těm, kteří to opravdu potřebují. Cílem kampaně O kolečko víc je v mobilní aplikaci Strava nastřádat co nejvíce kilometrů a následně pomoci Lize vozíčkářů najít alespoň dvojnásobek korun. Pohyb a sport je totiž důležitou součástí života zdravých lidí, ale také lidí s postižením. Chcete pomoci taky? Více informací najdete ZDE.

DRAČÍ STEZKA

Dračí stezka je nová outdoorová hra pro děti, mládež i dospělé, kterou jsme rozjeli během lockdownu. Jejím cílem bylo popohnat vás k pohybu v přírodě, abyste prozkoumali známá i neznámá místa v Brně a jeho okolí. Zároveň splnit 16 úkolů na přibližně 20 kilometrové trase, po jejíž absolvování jste mohli najít ukrytý poklad! Dračí stezky se zúčastnilo více než 200 sportovců, což je pro nás největší odměna!