Každý sportovec, naše florbalistky a florbalisty nevyjímaje, musí mít kromě správné motivace také pevné zdraví. Aby nejen mohl podat plnohodnotný výkon, ale také se sportem a florbalem aktivně bavit co možná nejdéle. Snažíme se tak hráče udržet v kondici, zdravé a předcházet tak zraněním. Učíme hráčky a hráče nejen se adekvátně na výkon připravit, ale také se o své tělo starat po výkonu. Kompenzace, strečink či posilování jsou tak nejen běžnou součástí tréninků, ale s florbalistkami a florbalisty v dorosteneckém a juniorském věku pracujeme také na speciálních trénincích zaměřených na kompenzaci, regeneraci, posilování. Všem členům pak nabízíme bezplatné konzultace ohledně kondice, výživy či regenerace. Umíme sestavit individuální plán na míru pro hráčku i hráče v jakémkoliv věku. Kromě toho spolupracujeme se sítí partnerských subjektů a organizací, které se o zdraví našich hráček a hráčů umí velice dobře postarat. Koordinátorem péče o zdraví hráčů je Petr Bednář - odborník na slovo vzatý, který kromě vlastní praxe sbírá potřebné zkušenosti a znalosti v tomto oboru na vysoké škole. Právě jeho služby tak můžete běžně využít ke konzultacím, či se na něj obracet s žádostí o sestavení individuálního plánu či jídelníčku.

PARTNERSKÉ SUBJEKTY A ORGANIZACE

Od sezony 2022/23 spolupracujeme s Centrem rehabilitační a sportovní péče. Naši členové mohou za zvýhodněných podmínek podstoupit předsezonní zdravotní prohlídku s následným výstupem od profesionálního fyzioterapeuta. Klub tyto výstupy shromažďuje a vytváří si přehled, který eviduje do speciálních karet jednotlivých hráčů a hráček. Díky tomuto přehledu můžeme jednodušeji předcházet zraněním. V rámci spolupráce mají naši členové možnost využít těchto služeb: fyzioterapie, kineziotaping, Redcord, metodu Mojžíšové, SM system, masáže a spoustu dalších. Centrum disponuje také přístroji pro fyzikální terapii. 

V případě, že ke zranění přece jen dojde a je potřeba co nejdříve navštívit ortopeda, se mohou členové klubu objednat do partnerské kliniky Sanofyto, která sídlí na poliklinice Viniční v Židenicích. Klinika se o naše členy přednostně postará a zajistí nejlepší možnou léčbu. Členové nemusí návštěvy hradit, klinika Sanofyto totiž spolupracuje se všemi hlavními pojišťovnami. 

    Pro následnou léčbu mohou členové klubu využít služeb dvou spolupracujících subjektů - Surgal Clinic a soukromou ordinaci pana Víta Císaře. Oba partneři nabízejí podobné služby, tedy rehabilitace, fyzioterapii či fyzikální terapii (elektroléčbu, magnetoterapii, ultrazvukovou terapii, rázovou vlnu, apod.). Surgal Clinic je soukromá brněnská klinika, která nabízí široké porftolio procedur. Díky spolupráci s pojišťovnami je většina z nich zdarma. Vít Císař je profesionálem ve svém oboru. Spolupracoval či spolupracuje s profesionálními sportovními kluby a sportovci a našim členům přednostně poskytne své služby a péči za jednotnou zvýhodněnou cenu. 

    KOORDINÁTOR PRO ZDRAVÍ HRÁČŮ
    Petr Bednář
    +420731825994
    petr.bednar@florbalzidenice.cz