Necelých 40 kilometrů cestoval tým mladších žáků na svůj další ligový turnaj. Tam se utkal pouze s jediným celkem z Brna, a to HORNETS BRNO ZŠ HORNÍ. Poté na ně čekalo družstvo FBK Atlas Blansko a v závěru turnaje si vyšlápli na domací celek FBO Orel Boskovice, který má právě ve Svitávce svoji základnu. Z turnaje nechybí ani zhodnocení trenéra.

Hodnocení trenéra mladších žáků Black Davida Bednáře:

"Mladší žáci Black odehráli svůj předposlední turnaj na krásné hale ve Svitávce. Šlo o první turnaj mezi mladšími žáky pro elévy Vítka Mynáře a Lukáše Skoupého. V prvním utkání proti Hornets Brno proti nám stál technicky i herně kvalitnější soupeř. V první polovině byl náš tým vyloženě slabší na hřišti, naše hra postrádala aktivitu v obraně i útoku, čemuž odpovídal i nízký počet střel (šest). Velice dobrá naopak byla druhá polovina, kdy jsme střel měli patnáct a vstřelili jsme tři branky. V počtu střel, času na míčku i v aktivitě jsme byli silnější než soupeř. Ve druhé polovině utkání tedy super hra od hráčů.

Druhé utkání proti Blansku bylo zcela v naší režii. Naše družstvo soupeře překonávalo ve všech aspektech hry a svojí aktivitou si vynucovalo, co se na hřišti bude dít. Výsledkem bylo veliké množství skvělých gólů a celkem 46 střel na soupeřovu bránu! První gól za mladší žáky vstřelil Vítek Mynář a celkem pět branek vsítil Jonáš Mádr. Skvělou práci ale odvedl celý tým v čele s Adamem Grundem v bráně, který to měl vzhledem k malému počtu zákroků v bráně těžké a i tak dokázal vytáhnout ve správný moment jeden úžasný zákrok. V čem se ještě musíme posunout je schopnost hráčů po celé utkání udržet pozornost. Ve druhé polovině jsem musel spoustu hráčů vracet hlavou na hřiště, když už ve výsledkově rozhodnutém utkání mysleli na úplně jiné věci. V tomto utkání celkově hráči navázali na super výkon z druhé poloviny prvního utkání, což proti slabšímu soupeři vytvořilo velký rozdíl.

Poslední utkání proti Boskovicím bylo od začátku vyrovnaným duelem, kde rozhodla zejména nebezpečnost obou týmů, tedy mimo jiné schopnost proměnit šance. Naše družstvo bylo v tomto úspěšnější a hráči si tak odnesli velice tvrdě a soustředěně vybojované vítězství.

Celý turnaj byl pro mne znamením zejména pokroku, kterého jednotliví hráči za sezónu dosáhli. Příkladem může být Vojtěch Straka a Lukáš Baran, oba kluci se zlepšili díky tréninkům nejen v technice na florbalce, ale zejména v herním myšlení, což je ve hře silně poznat na jejich herních rozhodnutích. Naposledy se letos v lize družstvo předvede již tuto sobotu."