Vize

Florbal pro nás v Židenicích znamená hodně. Je to vášeň, jsou to emoce, je to naše druhá rodina, náš život. Je to ale hlavně HRA. Hra, kterou milujeme, hrajeme, přemýšlíme o ní a předáváme dál naše zkušenosti. 

Židenice… kde florbal znamená více. Již od roku 2002.

Vizi Florbalu Židenice tvoří tyto hlavní pilíře: 

  • budování rodinného klubu, klubové komunity a členské základny
  • poctivá výchova mládeže
  • budování vlastního zázemí
  • sportovní posun žen a mužů

RODINNÝ KLUB, BUDOVÁNÍ KOMUNITY A ČLENSKÉ ZÁKLADNY

Florbal Židenice je odjakživa rodinný klub a jinak tomu není ani v dlouhodobé vizi. Chápeme, že přesah sportu je mnohem širší, než samotné tréninky a zápasy. Proto klubová komunita žije mnoha volnočasovými a společenskými akcemi a setkáními, a především aktivním způsobem života. Naprosto klíčová je atmosféra, ve které kluboví členové působí. Proto pracujeme na tom, aby se všichni naši členové cítili v klubu příjemně. Věříme, že v takovém prostředí je bude sport nejen bavit, ale budou se i mnohem rychleji zlepšovat. Všichni zaměstnanci, trenéři, hráči a hráčky, rodiče a další členové Florbalu Židenice respektují nastavená pravidla a jednají v souladu s hodnotami klubu, jimiž jsou pokora, přátelství, radost, respekt a síla. Nadále chceme disponovat kompletní dívčí i chlapeckou strukturou, nabízet tak florbalové zážitky a aktivní prožití volného času co nejširšímu spektru zájemců a rozšiřovat členskou základnu. Naším cílem je výchova špičkového sportovce a budování elitních týmů, ale nejdůležitější pro nás vždy zůstává výchova slušného člověka.

POCTIVÁ VÝCHOVA MLÁDEŽE

Dlouhodobým cílem klubu je vychovávat sportovce, kteří ctí zásady fair-play a mají zdravě soutěživého ducha. Soustředíme se nejen na rozvoj florbalových dovedností, ale také na výchovu sebevědomých osobností, přičemž stavíme na pracovitosti, zodpovědnosti a týmovém duchu. Chceme vychovávat sportovce, kteří se nebojí riskovat a vzít odpovědnost na svá bedra. V mládežnických družstvech pro nás nejsou primárním měřítkem výsledky jednotlivých utkání, ale herní rozvoj a výchova hráčů.

BUDOVÁNÍ VLASTNÍHO ZÁZEMÍ

Z dlouhodobého hlediska chceme rovněž stabilizovat a zlepšovat zázemí, podmínky pro zaměstnance, trenéry i hráče a nabízet členům co nejlepší a nejpřívětivější prostředí, ve kterém tráví svůj volný čas a trénují. Důležitým aspektem je rozvoj infrastruktury, přičemž vrcholem je projekt stavby sportovní haly se zázemím (kanceláře, sklad, posilovna, fanshop, aj.), protože současné tréninkové a zápasové podmínky na více brněnských halách a tělocvičnách není pro organizaci naší velikosti vůbec ideální. 

SPORTOVNÍ POSUN ŽEN A MUŽŮ

V ženské složce dlouhodobě patříme mezi extraligové týmy. Neusínáme však na vavřínech, nadále chceme úroveň ženského družstva posouvat a bojovat o nejvyšší příčky na tuzemské florbalové scéně. Pracujeme také na rozvoji mužské složky, kterou plánujeme poctivou prací vytáhnout do celostátních ligových soutěží.