Oba týmy elévů mají za sebou společný turnaj na hale Čejkovická. Elévové Pink odehráli tři utkání, a to proti soupeřům TJ Sokol Brno - Husovice, TJ Znojmo ZŠ Mládeže a ŠSK ZŠ Očovská Hodonín Red. To kamarádi z týmu Black měli o jeden zápas navíc a museli čelit těmto družstvům - Bulldogs Brno Orange, TJ Znojmo LAUFEN CZ green, Shooters Beta a také Florbal Rosice. Pro obě družstva elévů byl tento domácí turnaj závěrečným a na palubovce se tak znovu představí až v příští sezóně. 

Hodnocení trenéra elévů Pink Davida Bednáře:

"Elévové Pink odehráli svůj poslední turnaj roku v domácím prostředí. Jeden ze soupeřů bohužel nezvládl přijet, takže hráči přišli o jedno utkání. Alespoň si tak zkrátili čekání přátelským utkáním se Znojmem, ve kterém vstřelil svoji první branku za Židenice Kuba Vykydal, který nastoupil z kroužku na ZŠ Vedlejší. Ve zpětné vazbě jsem s hráči řešil například uvolňování pro přihrávku, na které jsme se zaměřovali v poslední době na tréninku. Starší z hráčů dostali taky trochu poučení ke vzájemné komunikaci. Starší hráči, kteří již přirozeně více spolupracují s ostatními, totiž tým skvěle podporovali, když se týmu dařilo, ale naopak tým potápěli výčitkami a negativitou, když se nedařilo. Přitom právě když se nedaří tým potřebuje největší podporu. Turnaj byl pro nás super ukončením ligové sezóny na domácí půdě a nyní nás již čeká posoutěžní období plné halových a venkovních tréninků!"

Hodnocení trenérky elévů Black Michaely Sabolové:

"V sobotu 27.4.2024 se odehrál poslední ligový zápas elévů Black, který se uskutečnil v Brně na ZŠ Čejkovická. Kluci se moc těšili na jejich poslední zápas a také nemohli začít lépe. Společně i s elévy Pink si udělali rozcvičku a pak se šlo už na samotné zápasy. 

První zápas jsme odehráli proti Bulldogs Brno Orange. V tomto zápase bylo na klukách vidět, že se na zápas těšili a vedli si skvěle, zápas byl celou dobu velice vyrovnaný, sice byl protihráč trochu lepší v proměňování branek, ale kluci i tak byli rádi z toho, jak vyrovnaně hrají. Na začátku si mysleli, jak to "projedou" a byl to opravdu moc pěkný a vyrovnaný zápas.

Druhý zápas jsme hráli proti Znojmu. Před tímto utkáním kluky napadlo, že když je venku po dlouhé době tak hezky, že se půjdou proběhnout před zápasem ven, aby se více zahřáli po dvouzápasové pauze. Byl to skvělý nápad a byla jsem ráda, že to kluky napadlo. A k samotnému zápasu. Ten byl plný krásných kombinací a taky plno střel na bránu.

Třetí zápas jsme odehráli proti Shooters Beta. V tomto utkání jsme byli opravdu hodně produktivní v gólech a padalo opravdu hodně pěkných branek. Kluci si zápas užívali, protože se téměř každému podařilo dát aspoň jeden gól. 

No a úplně poslední zápas sezóny jsme hráli proti Rosicím. Tam už na nás bylo hodně znát, že jsme byli unavení a nedařilo se nám úplně proměňovat góly. Kluci i tak nic nevzdávali a bojovali až do poslední vteřiny. Po tomto zápase, každý z týmů dostal opravdu zasloužené medaile. Kluci měli z medailí obrovskou radost a neustále se mě ptali, jestli je ta medaile z pravého zlata (smích).

Kluky bych za tento zápas i za celou sezónu chtěla neskutečně pochválit. Na každém zápase se opravdu snažili z plných sil a nic nevzdávali. A na tréninku opravdu pilně trénovali, což bylo pak v zápasech poznat a kluci si ověřili, že ta píle byla k něčemu. Všichni se neskutečně posunuli za ten rok dál!"

FOTOGALERIE Z TURNAJE