Zdravotní prohlídky

Od sezóny 2015/16 jsou povinné zdravotní prohlídky.

Od 1. 1. 2014 je účinná nová Vyhláška o zdravotní způsobilosti k tělesné výchově a sportu, vydaná Ministerstvem zdravotnictví ČR pod č. 391/2013 Sb. Tato vyhláška zavádí povinnost zdravotních prohlídek pro všechny sportovce účastnící se organizovaných soutěží.
Před loňskou sezónou jste všichni vyplňovali nové přihlášky do oddílu, kde byla povinnost podrobit se zdravotní prohlídce uvedena, v praxi je však nikdo nekontroloval. Od sezóny 2015/16 už ale zdravotní prohlídky vyžaduje i Český florbal a bez platné zdravotní prohlídky nemůže být hráč zapsaný na soupisku.

Podrobnosti najdete v článku na webu ČF. Prohlídky jsou vyžadovány od všech hráčů všech věkových kategorií – tedy od přípravky až po veterány, bez platné zdravotní prohlídky (platí vždy rok – tedy jednu sezónu) nemůžete nastoupit k zápasu.

Všichni hráči oddílu Florbal Židenice spadají do kategorie „výkonnostní sportovec“. Je potřeba nejprve absolvovat vstupní prohlídku a poté každý další rok pravidelnou prohlídku. Pokud máte vstupní prohlídku už z dřívějška (např. pro jiný sport), měla by nyní stačit pravidelná prohlídka, musíte jít ale ke stejnému lékaři, případně vstupní prohlídku donést k lékaři kde chcete absolvovat pravidelnou prohlídku.

Pro členy našeho oddílu jsme domluvili možnost absolvovat zdravotní prohlídku u MUDr. Radky Adámkové Ph.D. v Brně, ul. Zahradníkova, za zvýhodněnou cenu 500 Kč (za vstupní prohlídku – včetně klidového EKG) nebo 900 Kč (za vstupní prohlídku se zátěžovým testem – dobrovolné, není potřeba).

Kompletní kontaktní informace:

DRADR s.r.o.
ambulance interní, kardiologická a tělovýchovná
Poliklinika Zahradníkova
Zahradníkova 2/8, přízemí – dveře C28
602 00 Brno

Prohlídku je třeba předem zarezervovat na webových stránkách ambulance: https://www.interna-zahradnikova.cz/tvl/. Prohlídka MINI nebo ZÁKLAD, podle toho, zda je potřeba klidové EKG nebo zátěžové EKG. Informace o prohlídkách najdete na webových stránkách ambulance.

Pokud napíšete do poznámky heslo FLORBAL ŽIDENICE, bude vám automaticky poskytnuta sleva. V případě, že heslo nebude napsáno, slevu nebude možno zpětně poskytnout.

Sportovní prohlídku si můžete samozřejmě objednat i u jiného lékaře, volba je pouze na Vás. Musíte ale absolvovat klidové EKG (u vstupní prohlídky), případně klidně i zátěžové, opět záleží pouze na Vás + formulář o prohlídce musí obsahovat informace, o jaký typ prohlídky se jednalo (výkonnostní/vrcholová, vstupní/pravidelná) a že se jednalo o prohlídku pro sportovní disciplínu florbal.

Na preventivní prohlídky sportovců přispívají téměř všechny zdravotní pojišťovny mimo Všeobecné zdravotní pojišťovny. Např. ČPZP až 1 500 Kč za rok. Doporučujeme tedy nechat si vystavit potvrzení od lékaře, že jste zaplatili za preventivní prohlídku sportovce (svého dítěte) a pak si na své zdravotní pojišťovně vyřiďte proplacení.

Naskenované nebo nafocené formuláře zasílejte mailem na adresu sekretar@florbalzidenice.cz.

Formulář ke stažení naleznete v členské sekci nebo na webu v sekci Ke stažení.