RADOST

Jako první jsme společně vybrali RADOST (nebo i ZÁBAVU, NADŠENÍ, VÁŠEŇ). Hodnotu nám ze všech nejmilejší. Protože co je víc, než dělat lidem okolo sebe radost?

Je to kouzelná esence, která dokáže vzbudit úsměv i tomu největšímu bručounovi široko daleko. Mít radost z toho, co děláte rádi. Čemu investujete čas a mnohdy i peníze. Hlavně tomu ale dáváte spolu s námi kus svého srdce.

PŘÁTELSTVÍ

Když jsme se Vás zeptali, co symbolizuje FLORBAL ŽIDENICE, řekli jste nám kromě RADOSTI také PŘÁTELSTVÍ (nebo TÝMOVOST, JEDNOTA). Je to jasné, všichni přece víme, že radost se při přátelství násobí.

Ať už je vám 8 nebo 38 let, chodíte na tréninky za přáteli. Hrajete s nimi florbal, který vám přináší radost, ale i smutek. A ten jde přežít snáz, když máte přátele, kteří vás podrží.

No řekněte, máte v klubu dobré kamarády?

RESPEKT

Hodnota, která patří ke sportu jako Bob k Bobkovi. Musí tam být, jestli ctíte sportovního ducha fair-play. RESPEKT je základní element sportovního klání. Je pro nás důležité, aby členové klubu měli RESPEKT a úctu k soupeři, k trenérům, rozhodčím, spoluhráčům i sami k sobě.

POKORA

Když si heslo POKORA dáte do wiki, vyjde vám následující: “Pokora je jedna ze sedmi ctností, je to pocit, kdy si člověk uvědomuje vlastní nedokonalost či závislost na někom.”

Zároveň je to hodnota, kterou jste vybrali jako ctnost pro klub. Pokora se projevuje skromným chováním a nesobeckostí, což jsou rysy lidí, kteří respektují druhé.

POKORA na hřišti i mimo něj je vlastnost, kterou vštěpujeme všem už od těch nejmladších. Je velmi důležiré, aby si byli vědomi vlastních nedokonalostí, pokorně je dokázali přijmout a udělali z nich svou pracovitostí přednost.

SÍLAPětici hodnot - pilířů, na kterých stojí klub Florbal Židenice uzavírá SÍLA (nebo také PRACOVITOST, TVRDÁ PRÁCE).
Vemte si takovou fyzickou sílu. Na hřišti je nezbytná. Musíte ji mít, abyste ustálí souboj, doběhli míček, odrazili se k zákroku. Pro zisk síly musíme na tréninku tvrdě pracovat, nic neodfláknout.

A pak je tu vnitřní síla. Ta, která nejde vidět, ale o to víc se projeví v klíčových momentech. Kdy se vám a vašim kamarádům a kamarádkám na hřišti nedaří. Musíte se kousnout, najít sílu a dokončit to, co jste začali. S RADOSTÍ, PŘÁTELI, RESPEKTEM a POKOROU. Ukázat svou SÍLU.