Na pořádání brněnského dílu se už třetím rokem krom samotného Českého Florbalu podílejí i Gulliveři. Od roku 2019 pak organizace probíhá i ve spolupráci s Florbalem Židenice, se kterými Gullivers již několik let úzce spolupracují na vícero frontách a pořádání této akce je tak pouze jedním z bodů spolupráce obou klubů.

Manažeři obou klubů se k ní kladně vyjadřují: „Spolupráce s Gullivers trvá už více než 3 roky a je potřeba říct, že funguje velmi dobře. Vzájemně si pomáháme, spolupracujeme na několika frontách. Ukazujeme, že mezi florbalovými kluby se dá bezproblémově spolupracovat, a to i v brněnském prostředí, které je k tomu velmi málo nakloněno. Rádi bychom brněnské florbalové oddíly motivovali a ukázali jim, že florbal jde opravdu dělat férově i v konkurenčním prostředí," popisuje Lukáš Konvičný a Vítězslav Carda z Gullivers doplňuje: „SFL je jen jedna z ukázek toho, jak se jednoduše dají spojit síly klubů, aby obě strany byly spokojeny. Dá se dělat, a v případě Židenic a Gullivers se i dělá, samozřejmě mnohem víc. Jinak my jsme obecně vždy chtěli být otevření tomu zlepšovat brněnské florbalové prostředí a víceméně stále vyvíjíme nějakou snahu o smysluplnou spolupráci v Brně, někdy se to daří lépe, někdy hůře. Není to vždy lehké a je to podle mě škoda, když se drží linie nesmiřitelné konkurence, ale některé kluby to vidí jinak.“

Akce samotná má kromě sportovního hlediska za cíl propagovat i florbal a sport jako takový, čemuž napomáhá její umístění přímo na náměstí Svobody v centru Brna a to, že turnaj je otevřen všem bez výjimek a každý obyvatel města Brna si tak může zasportovat a pobavit se florbalem na výjimečném místě. Důkazem o oblíbenosti může být už každoroční plná kapacita startovního pole hned pár dnů po začátku registrace. Hraje se souběžně na dvou hřištích ve třech hráčích v poli na každé straně na malé branky.

Letošní ročník Street Floorball League začíná už v sobotu v 10 hodin a probíhat bude až do 18. hodiny podvečerní. Kromě samotného turnaje budou přítomny stánky partnerů Českého Florbalu, chybět samozřejmě nebudou ani samotní zástupci Gulliverů a Židenic.

Novinkou pro rok 2021 je podpora udržitelnosti, kterou inicioval samotný Český Florbal, v rámci níž se například budou používat zálohované kelímky místo jednorázových.