Starší žákyně odehrály v sobotu v Kyjově svůj poslední turnaj letošní sezóny. Nejdříve nastoupily proti Bulldogs Brno. V tomto utkání rozhodla druhá třetina, ve které se soupeři podařilo odskočit na výsledných 4:0.

Do druhého utkání vstoupily žákyně proti SOKOL BRNO I EMKOCASE GULLIVERS. První třetina připomínala spíše přestřelku. Na úvodní branku soupeře odpověděly Pechurová a Horáková, poté soupeř vyrovnal a navýšil a v závěru přidala branku na 3:3 znovu Pechurová. Ve druhém dějství dokonala hattrick Sofie Pechurová a druhý gól v utkání vstřelila Nela Horáková. To zařídilo vítězství v druhé části hry. V závěru se Židenicím podařilo příznivý výsledek udržet a ještě jej navýšit. Druhý hattrick v zápase dokonala Nela Horáková a brankou přispěly k vítězství dále Dorota Šedá, Aneta Štěpánová a Ema Sokolová.

Hodnocení trenéra starších žákyň Martina Peitla:

"První zápas jsme odehráli proti Bulldogs Brno. Individuálně na tom byl lépe soupeř. V první třetině jsme se soupeřem hráli vyrovnaně. Hrálo se na obě strany. V druhé třetině soupeř naší hru dokázal přehrát a do naší brány nastřílel čtyři góly. Ve třetí třetině jsme soupeři již nedovolili skóre navýšit. V naší hře se objevovalo spoustu dobrých momentů, kdy jsme ze hry měli více. Bohužel nás trápila koncovka a nebyli jsme schopni balónek dopravit za zády brankaře soupeře.

V druhém zápase jsme nastoupily proti Gullivers. Po individuální stránce jsme na tom byli lépe než soupeř. V naší hře se objevovaly dobré momenty. Soupeř napadal naší rozehrávku, což nám pomohlo soupeře jednodušeji přehrát. V koncovce jsme byli nebezpečnější než v prvním zápase. Dokázali jsme do brány soupeře nastřílet devět gólů.

Turnaj nám ukázal na čem musíme ještě zapracovat, také ukázal že v přechodu 1v1 jsme silní a holkám nechybí sebevědomí. Chtěl bych pochválit všechny holky za výkon v obou zápasech."