Družstvo dorostenců má za sebou závěr sezóny, ve kterém dokázalo zvítězit. Na turnaji v Tuřanech se dorostenci střetli s Hornets Brno ZŠ Horní a TROOPERS. Ač v prvním zápase proti Horní prohrávali už ve 3. minutě 1:0, více šancí soupeři nedovolili a nakonec zvítězili.. V úvodní třetině se jim nepovedlo potrestat dvě soupeřova vyloučení a ve druhé části dokonce nepadla jediná branka. Do zavěrečného dějství tak dorostenci nastupovali s gólovým mankem. Hned v prvních vteřinách vyrovnal Štepán Vašíček, který odstartoval obrat. Postupně se totiž přidali Chajda, Svoboda, Kocmánek a skóre uzavřel znovu Chajda. Díky této povedené třetině a pěti gólům zvítězily Židenice ve svém úvodním zápase 5:1.

Druhý zápas odehráli dorostenci proti TROOPERS. Do vedení se v první třetině dostal díky dvěma brankám soupeř. Jedním gólem reagovaly Židenice po trefě Lukáše Ulbricha. Druhá třetina zápasu byla velmi vyrovnaná. Nejdříve se Štěpánovi Vašíčkovi povedlo stav utkání srovnat. Poté ale soupeř znovu převzal vedení, když se v rozmezí čtyř minut prosadil dvěma góly. Na závěr ale snížil Filip Novák. Poprvé do vedení se v tomto utkání dostaly Židenice v úvodu záverečné třetiny. Stav utkání vyrovnal Ulbrich a vedení překlopil ve prospěch svého týmu Vašíček. Poté ale přišla úspěšná tříminutová fáze soupeře, který díky třem trefám rozhodl o vítězi utkání. Židenice tak po vyrovnaném boji padly 5:7.

I přes neúspěšný závěr si Židenice ve 2. lize dorostenců nevedly vůbec špatně a po konci sezóny skončily na 5. místě z celkových 16. týmů.

Hodnocení trenéra dorostenců Dominika Němčanského:

"Do posledního turnaje jsme šli s cílem si hru užít a úspěšně zakončit naši sezónu. Vstup do zápasu se nám ovšem né příliš povedl a i když jsme byli lepším týmem, tak soupeř nás nepouštěl do nebezpečných pozic. Navíc těžil z lepší individuální kvality a díky kvalitním přechodům 1v1 tak hrozil z brejků. Až do třetí třetiny se nám podařilo vstoupit s tím potřebným tlakem a sebevědomím. Náš odlišný přístup k zápasu vyústil k rychlému otočení skóre a až do konce jsme jej měli plně v rukou.

Druhé utkání bylo vlastně celý zápas stejné. Již od začátku oba týmy hrály hodně útočně a příliš se nesoustředily na obranu. Na obou stranách bylo k vidění spoustu šancí, které se nám příliš nedařily proměňovat. Soupeř díky našim velkým chybám v obraně dokázal skoré udržet příznivé pro něj a druhé utkání jsme tak nezvládli.

Celkové hodnocení ovšem je pozitivní. Hráči mají velkou pochvalu, jak se dokázali vzepřít a první zápas prostě otočit. V ten moment prokázali velkou dávku sebedůvěry a následně týmovosti, kdy opravdu celý tým šel střídání za střídáním pro 3 body. Druhé utkání bylo od nás paradoxně lépe odehrané. V tomto zápase nám ale bohužel právě chyběla větší chuť vyhrát. Celé utkání jsme hráli celkem hezky kombinační florbal, ale bohužel nikdo nedokázal nastartovat tým k obratu, většímu tlaku do brány, nebo právě větší míry zapření při bránění."