Mladší žáci Pink odehráli turnaj v Brně, který se konal na Sokole Kounicova. Tým žáků musel čelit nejdříve domácímu družstvu Sokol Brno I EMKOCase Gullivers, dále nastoupili k utkání proti ŠSK ZŠ Očovská Hodonín a na závěr turnaje odehráli opět městské derby, a to s FBC GEPARDI BRNO blue. O tom, že se klukům dařilo střílet opravdu povedené branky se můžete předsvědčit zde. Na našem Instagramu totiž nejdete video, ve kterém Jonáš Mádr skvěle nahrál Davidovi Bejčkovi a ten si zvládl velmi šikovně položit brankáře soupeře a uklidit míček téměř do prázdné brány. 

Hodnocení trenéra mladších žáků Pink Davida Bednáře:

"Předposlední turnaj sezóny odehráli mladší žáci Pink na Sokole Kounicova. Ještě před turnajem dostali kluci speciální úkol, aby si každý sám připravil svačinu a donesl si ji na turnaj. Na místě si kluci svačiny povyměňovali tak, že každý měl pro sebe na turnaj svačinu, kterou mu připravil některý ze spoluhráčů. Cílem bylo kluky vést k povědomí, jaké je to nestarat se jen o sebe, ale být zodpovědný i za někoho druhého, zároveň šlo o hezký týmový moment, kdy si kluci svačiny různě rozdělovali, aby měl každý, co mu chutná. U některých svačin bylo vidět, že si kluci dali opravdu záležet a snažili se, aby si spoluhráči pochutnali.

V prvním utkání turanje se pak utkali s domácím týmem Gullivers. V utkání kluci bohužel neodvedli svůj nejlepší výkon. Můj dojem z toho, jak kluci utkání po jeho konci hodnotili, byl takový, že si proti tomuto soupeři nevěří, což jim brání hrát naplno. V samotném utkání se to projevovalo například tím, že se soustředili na obranu a na to, aby gól nedostali, což způsobilo, že jsme soupeřovu bránu téměř vůbec neohrožovali. Další příklad byla pasáž, kdy kluci dostali rychlý gól na začátku druhé poloviny a následně se na několik minut jejich hra zcela rozsypala. Poučení z utkání bylo, že pokud se chceme tohoto i další soupeře naučit porážet naší hrou, nemůžeme do utkání vstupovat s myšlenkou: „bude super, když se jich zvládneme držet a nedostaneme moc…“ 

Veliký rozdíl byl ve druhém a třetím zápase, do kterých si hráči věřili, čemuž odpovídal i jejich sebevědomý výkon na hřišti. Ve druhém utkání proti Očovu se dokázali skvěle do zápasu vrátit a šlo o velmi vyrovnané utkání, kde byl náš tým nebezpečný a být vyšší naše kvalita hry na míčku, mohl tým vstřelit mnoho branek. Dobrých šancí si hráči připravili spoustu. 

Ve třetím srovnání proti Gepardům bylo na hráčích poznat, že do utkání vstupovali s jasnou myšlenkou: „tohoto soupeře jdeme porazit.“ Poté v samotném zápase i když se hráčům něco nepodařilo - soupeř nám dal například gól, bylo vidět, že hráči nezakolísali, a naopak si řekli, že takhle to být nemá a musíme to ihned změnit a gól vstřelit my. Výsledkem bylo utkání, které jsme většinu hrací doby měli pod kontrolou a hráči průběžně navyšovali náskok. Soupeř naopak ze hry příliš neměl a musel pouze reagovat na naši aktivitu.

Je vidět, že technicky i herní vyspělostí už se dokáže tým měřit se soupeři, které potkává. Hráče nyní limituje spíše strach z některých soupeřů, který jim v utkání svazuje ruce a ve hře pak jen reagují na to, co dělá soupeř, místo aby sami chtěli rozhodnout utkání.

Všechny hráče opět chválím za super přístup, vysokou míru samostatnosti i společnou komunikace, té bylo mnoho."