K1 Florbal Židenice vs. 1. SC TEMPISH Vítkovice - neděle 26. září, 15:00, MSH Vodova (nová)

Konečně na domácí půdě. Po zápase se Startem na hale VUT se Dračice vrací na svou domácí palubovku městské haly Vodova. A nečeká je nikdo jiný než nejtěžší možný soupeř - Vítkovice. Loňský mistr je prozatím stoprocentní. V prvním zápase doma rozdrtil Jičín 15:3 a o týden později dotáhl do vítězného konce utkání s Bohemians, Klokanky po překvapivě vyrovnaném průběhu porazil 7:4. Poprvé od přesunu do Ostravy se v Brně představí i Šárka Staňková, která je ve Vítkovicích na hostování právě ze Židenic. 

Ženy o víkendu vybojovaly první tři body do tabulky. Do Jičína vyrazily bez 6 zraněných či nemocných hráček a přesto obraly své soupeřky o všechny tři body. Zaskvěly se zejména sestry Jahodovy, které dohromady nastřádaly 7 kanadských bodů. Nyní Dračice čeká velká zatěžkávací zkouška. Odehrají totiž 2 zápasy ve třech dnech, po Vítkovicích se na státní svátek utkají s FbŠ Bohemians.

Vzájemné utkání ze sezony 2020/21:

6. kolo:
 K1 Florbal Židenice vs. 1.SC TEMPISH Vítkovice 1:8 (45. Romančáková - 16. a 18. Cholinská, 40. Šponiarová, 43. Hyršová, 50. a 59. Buczek, 55. Seevaldová, 56. Krzywak)

16. kolo:  1.SC TEMPISH Vítkovice vs. K1 Florbal Židenice 4:0 (12. Šponiarová, 22. Seevaldová, 36. Husková, 47. Hägg)

Kde utkání sledovat

Textový přenos

Video přenos

K1 Florbal Židenice vs. FbŠ Bohemians - úterý 28. září, 17:00, MSH Vodova (nová)

Klokanky svůj víkendový zápas se Startem odehrají v sobotu a budou tak mít oproti Židenicím jeden den odpočinku navíc. Oba týmy na sebe totiž narazí na státní svátek v úterý 28. září. Hráčky Bohemians z prvních dvou utkání vybojovaly jeden bod za remízu v základní hrací době proti Olomouci, která nakonec zápas dovedla do vítězného konce na nájezdy. V druhém zápase hrály dlouho vyrovnanou partii s Vítkovicemi, ale ani hattrick Kristýny Kleknerové k bodovému zisku nepomohl. Přesto Židenice nečeká nic lehkého. Bohemians disponují velmi mladým a talentovaným kádrem, který se může opřít o stálici Adélu Bočanovou a jistotu v brance Martinu Frankovou. Ve vzájemných utkáních padá vždy spousta branek, takže se diváci mají určitě na co těšit! V rámci utkání navíc proběhne celoklubové focení, takže o bouřlivou atmosféru bude rozhodně postaráno. 

Vzájemné utkání ze sezony 2020/21:

1. kolo:
 FbŠ Bohemians vs. K1 Florbal Židenice - 3:4 (7. Kadidlová, 31. Štajnerová, 57. Poláková - 6. Indrová, 27. a 54. Romančáková, 29. Dernerová)

22. kolo:  K1 Florbal Židenice vs. FbŠ Bohemians - 5:4 (24. a 57. Nečasová, 26. a 53. Barbora Sedláčková, 54. Urbášková - 27. Bímová, 27. a 43. Štajnerová, 49. Bočanová)

   Kde utkání sledovat

   Textový přenos

   Video přenos


   Vstupné na domácí utkání je 40 Kč.

   Přijďte na oba domácí zápasy a pomozte ženám k bodům! Pokud nemůžete přijít, podpořte ženy alespoň na dálku. Vychutnejte si moderovaný přenos z dílny Pavla Sigmunda!

   Důležité informace k utkání - Covid opatření:

   • po celou dobu utkání mějte nasazený respirátor nebo obdobnou pokrývku úst 
   • u vstupu je nutné pořadatelům doložit alespoň jednu z uvedených podmínek:
    • o osoba absolvovala nejdéle před 7 dny RT-PCR test s negativním výsledkem;
    • osoba absolvovala nejdéle před 72 hodinami antigenní test s negativním výsledkem;
    • osoba byla očkována proti onemocnění covid-19 a od očkování uplynulo:
     • od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu nejméně 14 dní;
     • od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu nejméně 14 dní;
    • osoba prodělala onemocnění covid-19, uplynula u ní doba izolace a od prvního pozitivního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní;
    • o osoba ve škole nebo školském zařízení absolvovala nejdéle před 72 hodinami antigenní test s negativním výsledkem. Tato skutečnost se dokládá čestným prohlášením osoby, respektive čestným prohlášením zákonného zástupce osoby nebo potvrzením školy

   #FlorbalZidenice #KdeFlorbalZnamenaVice #FightLikeaDragon