K1 Florbal Židenice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:14 (0:2, 1:5, 2:7)

Branky: 23. a 48. Nečasová, 57. Marková - 4. Kubečková, 17. Dobešová, 21., 28. a 51. Husková, 22. a 59. Novotná, 30. a 42. Horečková, 35. a 44. Hyršová, 41. a 53 (PH). Buczek, 43. Hanzlíková

Během slunečné neděle stál před židenickými děvčaty nelehký úkol - ubránit mistrovský tým ze severu Moravy. Vítkovice mají v kádru několik reprezentačních hráček, které trápí všechny obrany v soutěži. Hned od začátku utkání Rytířky uzamkly domácí na jejich polovině. Ale paradoxně to byly Dračice, kdo jako první vyslal střelu na bránu. Ta bohužel neměla gólové parametry a Příleská mohla zůstat v klidu. Skóre otevřela na začátku čtvrté minuty hostující Kubečková střelou ze střední vzdálenosti. Po úvodní brance se Dračicím dařilo dlouhou dobu zastavovat útoky a Rytířky si lámaly zuby na debutující Kratochvílové. Ta kapitulovala znovu až v čase 16:01, když si na střed najela Dobešová a vypálila nechytatelnou střelu, která gólově uzavřela první třetinu.

Hned v úvodu druhé třetiny Vítkovice zdvojnásobily vedení po střelách Huskové a Novotné. Pak ale přišel světlý moment Židenic, které úspěšně vyřešily rychlý protiútok. Střelu Bílé ještě Příleská dokázala zastavit, ale na následnou dorážku Nečasové už dosáhnout nemohla. Bohužel se jednalo o ojedinělý moment a Rytířky začaly ukazovat, proč vyhrály poslední tři ligové tituly. Do konce třetiny vsítily Vítkovice další tři branky a zápas byl rozhodnut už po dvou třetinách. Mezi střelkyně se zapsaly Husková, Horečková a Hyršová.

Pokud se našlo pár optimistů, kteří doufali, že se Židenice pokusí zvrátit osud zápasu v poslední třetině, tak Rytířky uhasily i jejich naděje hned v úvodu. Kratochvílová musela lovit míček čtyřikrát za čtyři minuty. Na svůj první zápas v Extralize žen tak mít smíšené vzpomínky. Góly v úvodu třetiny si připsaly Buczek, Horečková, Hanzlíková a Hyršová. V 48. minutě si neporozuměly Hanzlíková se Staňkovou, nedaly si přednost, čehož využila Eva Nečasová, která nad ničím nepřemýšlela a překonala Příleskou podruhé v zápase. V posledních 10 minutách padly ještě další čtyři branky. Jednu z nich zaznamenala židenická Barbora Marková, pro kterou se jednalo o první extraligovou trefu v kariéře. Další tři branky bohužel opět mířily do branky Dračic, konečné skóre určily Husková, Buczek a Novotná.

Závěrečné skóre 3:14 vypadá hrozivě. Nicméně je třeba si uvědomit, že část brněnského kádru se jedná o premiérovou sezónu v nejvyšší soutěži. Ale není čas plakat nad rozlitým mlékem, další utkání je už zítra. Do Brna zavítá tým FbŠ Bohemians.

Přijďte Dračice podpořit a hlavně! Rozloučit se s dvojicí Andrea Dernerová - Kamila Pravcová. Se stálicemi židenických žen, které v klubu působily 12, respektive 7 let, se před utkáním slavnostně rozloučíme a poděkujeme jim za jejich věrné služby a poctivé reprezentování klubových barev!

Autor: Ondřej Vývoda