K1 Florbal Židenice - FbŠ Bohemians 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky: 14. Nečasová, 18. Vaníčková (v PH), 29. Kosová, 35. Minářová, 58. Strnadová

Vyloučení: 1-1; Využití: 0-1

Zásahy brankářek: Večeřová 25 - Franková 18

Počet diváků: 212

Náročný program posledních dní zakončily Dračice na Den české státnosti. Na regeneraci po nedělním zápase měly pouhý jeden den, a tak bylo potřeba mobilizovat všechny zbytky energie. Výhoda domácího prostředí byla tentokrát podpořena vysokou návštěvností. Na sportovní halu Vodova dorazilo 212 fanoušků, kteří vytvořili parádní kulisu. Ještě před utkáním proběhlo slavnostní rozloučení s klubovými ikonami Andreou Dernerovou a Kamilou Pravcovou, které po loňské sezoně ukončily extraligovou kariéru. Domácí hala, fanoušci v zádech, to vše naznačovalo skvělé předpoklady k poražení pražského soupeře FbŠ Bohemians. Nicméně první třetina musela být pro fanoušky zklamáním. Oba týmy předváděly utrápený výkon a jen těžko se dostávaly do gólových pozic. První úspěšnou střelkyní se stala až ve 14. minutě Eva Nečasová, která si zatím připsala bod v každém zápase a vévodí týmovým statistikám. Bohužel vedení Dračicím dlouho nevydrželo. Hráčky v zeleno-bílých dresech potrestaly vyloučení Janečkové, když perfektní spolupráci zakončila Vaníčková. Po první třetině tak ani jeden z týmů nebyl vítězství blíže.

Ve druhé třetině oba celky pokračovaly v unaveném výkonu. I přes tento fakt fanoušci vytvářeli stále perfektní atmosféru. Domácí hráčky ale volání po gólu nevyslyšely. Naopak soupeř se dostal do vedení těsně před polovinou zápasu. Kosová ze středu hřiště vypálila ideálně mířenou střelu pod ruku Aleny Večeřové. Od této chvíle převzaly hráčky Bohemians herní iniciativu a byly lepší, což potvrdila dalším gólem v 35. minutě Minářová.

Kombinace Dračicím v tomto zápase vůbec nevycházely. Možná se projevovala fyzická únava mladého týmu. Nedařila se ani souhra sester Jahodových, která zdobila hru Židenic v posledních zápasech. Většina útočných výpadů končila už na polovině hřiště nebo v rozích za brankou. Asi největší šanci na snížení v zápase měla ve třetí třetině Natálie Janečková. Ta bohužel nedokázala využít přihrávky Petry Bílé na střed hřiště. Zmar Dračic podtrhla ještě v posledních minutách hostující Strnadová, která určila konečné skóre 1:4. Další kaňkou na utkání je kromě prohry zranění kapitánky Jitky Drápalové, která po tvrdém zákroku nedohrála a zařadila se na početnou listinu zraněných.

V dalším kole zamíří ženy do Olomouce. Olomoucký tým nastřádal v prvních čtyřech kolech 7 bodů a nachází se na 7. místě v tabulce. Dračice se musí oklepat z nepovedeného dvojzápasu a pokusit se vylepšit postavení v tabulce. Přímý přenos můžete sledovat v neděli 3.10. od 15:00.

Autor: Ondřej Vývoda