V neděli odpoledne zavítal do Brna tým FBS Oloumouc. Z důvodu kolidace termínů s mistrovstvím Evropy juniorů ve volejbale musely Dračice vzít za vděk starou halou Vodova. Jednalo se rovněž o poslední utkání, které mohli navštívit fanoušci, jelikož od dnešního dne platí vládní opatření o zákazu vpouštění diváků do hal. Což je rozhodně škoda, od minulé sezóny totiž návštěvnost domácích zápasů vzrostla. Předváděná hra musela fanoušky těšit, jelikož v první třetině byly Židenice jednoznačně lepším týmem, ale veškeré jejich pokusy ztroskotaly na skvěle chytající Frankové, která byla po zásluze vyhlášena nejlepší hráčkou utkání. Olomouc následně ve 13. minutě vyškolila domácí v efektivitě, kdy po jednom z prvních protiútoků skórovala Reimerová. Po inkasované brance došlo k umírnění tlaku domácích a první třetina už další gól nepřinesla.

Ve druhé třetině opět držely míček na svých hokejkách domácí hráčky, nicméně olomoucká aktivní obrana nenabízela mnoho prostoru pro nebezpečné situace, které by přinesly tížené vyrovnání. Naopak hosté hrozili po chybných rozehrávkách z brejků a trpělivá hra jim přinesla ovoce. V čase 22:03 přečetla rozehrávku Řeháková, která krásným blafákem překonala Remešovou. Třetí gól přidala trochu se štěstím o tři minuty později Kacelová. Stav 0:3 donutil Židenice znovu k aktivnější hře, což konečně přineslo branky i do sítě hostů. Pod oběma góly se bodově zapsala Urbášková. Ten první vstřelila po rychlém vytočení sama a u druhého asistovala Pravcové. Stav 2:3 po druhé třetině naznačoval bitvu v závěrečné periodě.

Opak byl ale pravdou, domácí nedokázali navázat na tlak z konce druhé třetiny a Olomouc s přehledem zvládala odvracet brněnské snahy o vyrovnání. Když potom přidala další gól hostující Suchánková, bylo takřka rozhodnuto. Židenice ve snaze o vyrovnání v závěru zápasu otevřely obranu, což mělo za následek pouze pátý gól za zády Remešové, o který se postarala Axmannová. Ta ukončila veškeré naděje na zvrat výsledku a Olomouc po zásluze zvítězila 5:2.

V dalším kole vyrazí ženy do Ostravy, kde je čeká zápas s aktuálně prvním týmem Extraligy - FBC ČPP Ostrava. Každý zápas s ostravskými celky je náročný, nicméně v loňské sezóně se Židenicím podařilo Ostravu obrat o body. Jak bude zápas vypadat můžete sledovat v sobotu od 20 hodin.