Ženská reprezentace zavítala do finského Eerikkilä. V rámci čtyřdenního soustředění ji čekala zejména dvě náročná utkání s domácím výběrem Finska. Cílem soustředění bylo kromě přípravných zápasů zapracování na mentální stránce a také team-buildingové aktivity. Na tomto soustředění nechyběla ani židenická gólmanka Lenka Remešová. „Většinu času jsme trávili ve sportovním areálu, který je ve Finsku nádherný, ale volný čas jsme trávili společně u jezera," zmínila židenická zástupkyně v ženské reprezentaci.

Remešová si za svoji píli zasloužila svůj první start v brance reprezentačního týmu, když nastoupila v základní sestavě v druhém přátelském utkání proti Finsku. Zápas sice skončil nešťastně pro Češky poměrem 3:8, ale židenická gólmanka se rozhodně nemá za co stydět. Připsala si hned několik povedených zákroků i proti finským tahounkám, sestrám Kauppiovým. „Musím říct, že jsem si víkend užila. Jsem moc vděčná za možnost, kterou jsem dostala. Je to pro mě velká odměna za několikaletou práci. Jsem ráda, že mě holky vzaly mezi sebe a mohly jsme strávit čas společně. Pro mě víkend znamenal nové zkušenosti, obrovský zážitek a motivaci na sobě dál pracovat. Kaňkou na víkendu jsou výsledky zápasů, ve kterých jsme nebyly schopné vyhrát.“ zhodnotila víkend židenická gólmanka.

Už tento týden má reprezentace na programu další soustředění, tentokrát v Hostivicích. Florbal Židenice drží Remi pěsti, ať i nadále zvyšuje svoje limity, které už teď jsou na obdivuhodných místech!