Židenice v uplynulých dvou sezonách skončily na 5. příčce a velkou měrou týmu pomohla i juniorská reprezentantka Šárka Staňková. Ještě coby juniorka oblékla poprvé extraligový dres 14. září 2019, kdy i díky její brance Dračice sahaly na body proti ostravskému FBC. Dohromady za dvě sezony v Extralize odehrála 49 utkání a zapsala 33 bodů. Nyní se však přesouvá na vysokou školu do Ostravy a zároveň kývla na nabídku do mistrovských Vítkovic, kam odchází na hostování. "Vždycky jsem věděla, že chci ve florbale zkusit ještě něco víc a posunout se dál. Proto když přišla nabídka teď, po střední škole, kdy jsem měla volnost a mohla si dát přihlášku na vysokou kamkoliv, by byla chyba to nevyužít. Vítkovice proto, že jsou jednoduše nejlepší, tempo florbalu je vyšší a celkově spousta věcí funguje jinak. Beru to jako velkou výzvu a jsem ráda, že jsem tu šanci dostala. Holky z Brna mi budou chybět, ale člověk nemůže mít všechno," komentuje novou příležitost Staňková. Společně s Šárkou Staňkovou odchází do Vítkovic na hostování i Lenka Novotná, která v Ostravě odehraje již 4. sezonu. 

Opačným směrem putuje dvojice Karolina Moravcová a Kateřina Perutková. Moravcová v Židenicích úspěšně působila již v loňské sezoně, kdy týmu pomohla k postupu do play-off a k vyrovnané čtvrtfinálové sérii se střešovickým Tatranem. I letos se k týmu připojí na roční hostování. "Po dokončení střední školy jsem chtěla jít na vysokou, ale zároveň pokračovat s florbalem. Byla jsem přijata na Mendelovu univerzitu v Brně, přesněji na zahradnickou fakultu, obor realizace zahrad. Vybrala jsem si tuto školu, protože mám ráda rostliny, práci na zahradě a tvorbu zahrad celkově. Co se týče florbalu, věděla jsem, že v Brně se hraje kvalitní florbal a tak jsem si vybrala Židenice, které se drží na předních příčkách v tabulce a výkonnostně jsou na tom taktéž velmi dobře. U Židenic jsem chtěla pokračovat i v nadcházející sezóně, jelikož se mi zde líbí, po herní stránce jsem taky spokojená a kolektiv je super," hovoří o druhém hostování v Brně dvacetiletá obránkyně. 

Nováčkem v Židenicích bude šikovná juniorka Kateřina Perutková, která taktéž přichází na hostování. Do úplně neznámého prostředí však nepřichází, v růžovém dresu už totiž odehrála několik letních turnajů. "Ve Vítkovicích působím od svých 11 let, poznala jsem tady spoustu kamarádů, zúčastnila jsem se největšího mládežnického turnaje Gothia cupu. Kvůli četným příchodům jsem však nedostávala tolik příležitostí, kolik bych chtěla, což vyvrcholilo nenominováním na PFC 2020. Na turnaj jsem se tak domluvila se Židenicemi. Tým se mi velmi zalíbil, líbí se mi, jak jsou holky týmové, stejně tak se mi líbí trenérský přístup. Všichni, se kterými jsem měla tu čest se potkat, byli ke mně moc milí a vstřícní. Ve Vítkovicích tomu tak vždy bohužel nebylo. Kolektiv ve Vítkovicích taky není pro každého, holky jsou sice fajn, ale když nepatříte do nejoblíbenější skupinky, tak se z vás stane outsider. V Židenicích to takto není. Berou holky takové, jaké jsou, což se mi líbí. Myslím si, že by to takto mělo fungovat všude. Na působení v Brně se moc těším," říká o změně prostředí mladá juniorská akvizice.

Ke změnám se vyjádřil i trenér A-týmu Jiří Starý: "Šárka u nás za tři roky odvedla velký kus práce a do nového angažmá jí přejeme jen to nejlepší. Stejně tak Lence, jejíž hostování bylo domluveno již před časem. Jsem rád, že se nám znovu podařilo domluvit na přesunu Káji, která do týmu zapadla velmi dobře. Co se týče Kačky, tak doufám, že se jí bude u nás líbit a že bude platnou hráčkou."