Starší žáky čekal v sobotu domácí turnaj. V něm sehráli dvě utkání. Nejdříve nastoupili proti B-týmu brněnských Bulldogs a dále se utkali s týmem FBO Orel Boskovice. Zápas s brněnským protivníkem byl vyrovnaný, o čemž svědčí i konečný výsledek. Ve velké části zápasu vedly Židenice, avšak závěr lépe zvládl soupeř. Zásluhou Marka Helise a Vojtěcha Koláře se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Ve druhé části však soupeř dvěma trefami vyrovnal. Na vyrovnávací branku reagoval po dvaceti vteřinách Šimon Ilík, který znovu vrátil domácím vedení. Ve třetí části padl jediný gól, o který se postaral hostující tým. To znamenalo další vyrovnání stavu utkání. Navýšit a zvrátit utkání ve svůj prospěch se nepodařilo ani jednomu z týmů a tak muselo dojít na samostatné nájezdy. V této loterii uspěl za židenické pouze David Němčanský. Soupeř byl po dvou proměněných nájezdech šťastnější a získal dva body.

I ve druhém zápase proti Boskovicím si Židenice vytvořily dvoubrankový náskok. Ještě v úvodní třetině jej ale ztratily. Do druhé části tak oba týmy naskakovaly za vyrovnaného stavu 2:2. Poprvé se do vedení dostal také soupeř, když v úvodu druhého dějství navýšil. V průběhu třetiny se se soupeřem poškorpil Vojík a tak oba celky musely čelit oslabení při hře 4 na 4. Méně hráčů v poli poskytlo více prostoru pro hru Tomáši Cahovi, který stav srovnal po přihrávce Helise. Také soupeř ale využil nestandardního počtu hráčů na hřišti a opět navýšil. To se mu podařilo do konce třetiny ještě znovu a odskočil na rozdíl dvou branek. V závěru druhé části hry se prosadil ještě David Pokora, který průběžný výsledek zápasu snížil. I do třetí třetiny vstoupil soupeř koncentrovaně a opět odskočil. Díky dvěma slepeným brankám v rozmezí sedmi vteřin Židenice opět vyrovnaly! Po střele Cahy a Pokory, který dokonal svůj hattrick, to vypadalo, že Židenicím k výhře stačí už málo. Lépe se ale této situace zhostili hráči Boskovic a v průběhu dvou minut navýšili o tři branky a bylo takřka rozhodnuto. I druhé utkání židenických žáků bylo vyrovnané, avšak závěr rozhodl. Ze zápasu odešli bez bodu po prohře 6:9.

Hodnocení turnaje trenéra starších žáků Martina Peitla:

"Do prvního utkání jsme nastoupili proti Bulldogs Brno B. Individuálně to bylo vyrovnané utkání. Naše hra byla aktivní a díky tomu jsme úvodní branku vstřelili my. Soupeř byl velmi dobrý v obranné části. Do tohoto utkání si kluci dali cíl vystřelit na bránu soupeře desetkrát za třetinu. V první třetině se nám na bránu povedlo vystřelit čtyřikrát. V druhé třetině to bylo pětkrát a ve třetí šestkrát. I přes málo střel jsme byli efektivní. Zápas se musel rozhodnout až v samostatných nájezdech, které nakonec vyhrál soupeř.

Druhé utkání jsme odehráli proti FBO Orel Boskovice. Soupeř přehrával naší obranu jednoduchým přihraj a běž, s čím jsme si nedokázali moc dobře poradit. Naše hra vypadala stejně jako v prvním utkání, takže spíše aktivnější. V tomto zápase kluci dostali za úkol vymyslet jak přehrát soupeřovu taktiku a řekli si, že chtějí hodně střílet. V první třetině vystřelili desetkrát. V druhé to bylo sedmkrát. A ve třetí pětkrát. Toto utkání zvládl lépe soupeř a připsal si tři body do tabulky.

Celý turnaj nám ukázal, že jsme schopni držet stejné tempo zápasu až do poslední minuty. Objevovaly se momenty kdy jsme byli schopni se poučit ze svých chyb. Také nám ukázal, že své emoce v zápase moc nedáváme kde jsou potřeba a soustředíme se na to, co dělá soupeř než na svojí hru."