V sobotu starší žáci nastoupili ve Znojmě proti FBK Atlas Blansko a TROOPERS. První utkání proti Blansku mělo divoký průběh. Brankový účet otevíral už po půl minutě soupeř. Dvěma góly v rozmezí patnácti vteřin dokázal otočit zápas ve prospěch Židenic David Pokora. Do konce první části se však Blansko prosadilo ještě třikrát a dostalo se tak do dvoubrankového vedení. Vteřinu před koncem dějství snížil znovu David Pokora a v první dvanáctiminutovce tak dokázal zkompletovat Hattrick.

Druhá část patřila Židenicím. O vyrovnání se zasloužil Marek Helis po přihrávce Jakuba Starého. Následně oslabení soupeře využil Šimon Ilík, který v přesilové hře vrátil Židenicím vedení nazpátek. Čtvrtou branku v utkání vstřelil David Pokora a tři minuty před koncem navýšil.

Brněnský celek dokázal ještě v úvodu závěrečné třetiny navýšit, načež ale soupeř z Blanska reagoval a třemi rychlými góly vyrovnal. Hrdinou zápasu se stal David Pokora, který se postaral o vítěznou branku jen 17 vteřin před koncem zápasu.

Židenice tak na poslední chvíli překlopily výsledek utkání ve svůj prospěch a braly tři body!

Ve druhém utkání měli žideničtí žáci jasnou převahu. První třetina přinesla sice pouze jednu branku z hole Davida Němčanského, ve zbytku zápasu ale otevřeli kluci střelnici.

V průběhu druhého dějství dokonal střelec první branky hattrick a o další tři góly se postarali Tomáš Caha, David Pokora a Tobiáš Vojík. Čisté konto Edy Nováka přerušil v úvodu závěrečné třetiny soupeř, když snížil na 1:6.

Tým starších žáků to však ani trochu nerozrušilo a navýšil o dalších sedm branek. Svými trefami ve třetí třetině pomohli k vysoké výhře 13:1 Jakub Knotek, David Němčanský, Tobiáš Vojík, Marek Helis, Tomáš Caha a David Pokora.

I ve druhém zápase tak Židenice bodovaly a z turnaje si po 100% bilanci připsaly 6 bodů.

Hodnocení turnaje trenéra starších žáků Martina Peitla:

"První zápas jsme odehráli proti FBK Atlas Blansko. Individuálně na tom naši kluci byli lépe než soupeř. Soupeř převážně hrál na brejky a na nahazované balónky na naší polovinu. Naše hra byla sebevědomá a balónek jsme převážně drželi my. Docela velký problém jsme měli, když soupeř napadal naši rozehrávku. Jako cíl si kluci zvolili 10 střel na třetinu. V první třetině vystřelili desetkrát. V druhé pak sedmkrát, a ve třetí šestkrát.

Druhé utkání jsme odehráli proti Troopers Black. Po individuální stránce jsme na tom byli lépe než soupeř. Ve hře kluci dokázali soupeře, který napadal naší rozehrávku, přehrát jednoduše. Kluci si dali za cíl 10 střel za třetinu. V první třetině vystřelili na bránu soupeře jedenáctkrát. V druhé to bylo osmkrát, a ve třetí patnáctkrát.

Celý turnaj hodnotím pozitivně. V naší hře se objevovalo spoustu dobrých momentů jak individuálních tak týmových. Turnaj nám ukázal na čem musíme ještě zapracovat a co zlepšovat. Nakonec bych chtěl pochválit kluky za podaný výkon v obou zápasech."