Starší žáci B odehráli v sobotu turnaj v Kuřimi, kde narazili na tři soupeře. Nejdříve se střetli s Husovicemi, poté brněnskými Hornets Brno ZŠ Horní a v závěru s domácím celkem Florbal Kuřim. Se všemi soupeři tým vysoko prohrál a nedovedl si poradit s žádným z nich. Klukům se však podařilo během celého turnaje nastřílet celkem 14 branek!

Hodnocení trenéra starších žáků B Tomáše Vidláka:

"Odehráli jsme předposlední utkání v Kuřimi proti třem silným soupeřům, které v lize potkáváme často. Za mě jde vidět neskutečný posun všech hráčů kteří na turnaje jezdí. Postupem času se vše učíme a střílíme více gólů, což vidím jako veliký plus. Řekl bych, že poslední turnaj, ač to nevypadá, byl náš nejlepší co se výkonu týče. Kluci hráli celou dobu na plno a šlo vidět že chtějí urvat výhru, což je velké plus!"

V neděli se pak na scéně ukázali starší žáci A. Ti se zúčastnili turnaje v Ivančicích. Nejdříve nastoupili proti Rosicím, které těsně porazili. Po brankách Koláře, Vojíka a Helise si nesli do druhé části brankový náskok. Hned v úvodu druhého dějství tento náskok navýšil znovu Vojík, avšak soupeři se podařilo stav utkání srovnat. O vítězi zápasu tak musela rozhodnout závěrečná třetina. V ní se objevili tři noví střelci a po brankách Němčanského, Cahy a Hejtmánka bylo rozhodnuto a Židenice si připsaly těsnou výhru po výsledku 7:6.

Druhé utkání proti brněnským Gullivers tolik branek nepřineslo. Po první periodě bral soupeř dvoubrankové vedení. To se podařilo snížit ve druhé třetině Pokorovi a jeho branka byla jediná, která v této části padla. S těsným rozdílem tak žideničtí vstupovali do závěrečného dějství. Tam se povedlo soupeři znovu dvakrát odskočit. Bohužel branka Davida Němčanského, kterou vstřelil patnáct vteřin před koncem, nestačila na to, aby Židenice prohru v tomto zápase odvrátily. Ze druhého utkání tak vyšli kluci na prázdno.

Hodnocení trenéra starších žáků A Martina Peitla:

"V prvním zápase posledního ligového turnaje jsme vyzvali domácí, přesněji Florbal Rosice. Po individuální stránce byla hra vyrovnaná. Do tohoto utkání jsme si zvolili jeden cíl, a to neztrácet balónky při přechodu středního pásma a přehrát ho především přihrávkou. Soupeř hrál aktivně a napadal naší rozehrávku. Díky tomu se nám udělal prostor ve středním pásmu a my jsme mohli plnit náš cíl. Kluci si v útoku dokázali vytvořit spoustu dobrých momentů, kdy soupeře přehráli a vstřelili gól. Soupeř se ale nevzdával a neustále naší bránu ohrožoval. Utkání se muselo rozhodnout až v poslední minutě třetí třetiny, kdy náš hráč Dominik Hejtmánek vystřelil na soupeřovu bránu a nemýlil se.

Druhé utkání jsme odehráli s Gullivers. V tomto zápase na tom byl soupeř lépe, co se individuálních dovedností týče. Soupeř na nás už od začátku vletěl a bylo jasné, že se bude jednat o náročné utkání. Guliveři nás přehrávali přihrávkami a jednoduchým přihraj a běž. Náš cíl se na poslední zápas ligy nezměnil. V naší hře se objevovaly dobré momenty, kdy jsme střední pásmo byli schopni přejít jednou přihrávkou. Bohužel se objevovaly i laciné ztráty, které vedly k protiútoku soupeře. V útočné části hry nám dělala menší problém koncovka.

Nakonec bych chtěl pochválit kluky za výkon v obou zápasech a také za výkon v celé sezóně. Kluci udělali určitě pokrok. Turnaj nám ukázal, na čem musíme ještě zapracovat a co zlepšovat."