Dříče měsíce tentokrát vyhlašujeme v jednom článku za dva uplynulé měsíce, tedy únor a březen. Kdo se v tomto období nejvíce trenérům svými výkony, posunem nebo svojí osobností zalíbil? 

Vezmeme to od nejmladších po nejstarší. Jako první tak přichází na řadu minipřípravka. V ní si ocenění převzali Kryštof Nešpor a Štěpán Novobilský. A jak výkony kluků hodnotí trenérka Zuzka Žampachová? 

"Za leden jsme dříče měsíce zvolili Kryštofa Nešpora. Kryštůfek má jednu z nejlepších docházek nejen za únor, ale i za celý rok. Jde u něj vidět obrovský pokrok. Na trénincích je hodný a všechna cvičení dělá na 100%. Taky je kamarádský k ostatním dětem, což prospívá týmovému duchu. Velkou pochvalu má za turnaj v Tuřanech, kde si vyzkoušel spoustu kliček a dal spoustu gólů.

Štěpa má za uplynulé období skoro 100% docházku, za což si zaslouží velkou pochvalu. Také je u něj vidět obrovský posun. Nemyslím teď úplně na hřišti, kde se tedy také moc zlepšil, ale především mezi dětmi. Štěpa si pamatuje většinu jmen svých spoluhráčů, naučil se řešit problémy v klidu a hlavně umí skvěle své spoluhráče zorganizovat. Při rozdělování lajn na zápase dokonce upustil od bytí se svými kamarády, aby lajny byly vyrovnané. Zní to jako maličkost, ale ne všechny děti by to udělaly také. Doufám, že mu to vydrží a přidají se k němu i ostatní."

V přípravce pak ocenila trenérka Šárka Stará hráče Erika Rychlého a Víta Ryšavého a komentuje svůj výběr takto: "Rychlíka musíme pochválit za pokrok, který udělal. Je poznat, že trénuje i doma a na tréninkách se opravdu snaží. Navíc se nebojí zeptat, když něčemu nerozumí.

Víťu Ryšavého jsem zvolila za dříče měsíce nejen kvůli jeho poctivé docházce na tréninky, ale také kvůli přístupu na tréninkách, kdy se snaží dělat cvičení naplno a v rychlosti. Také se mi líbí jeho bojovnost na turnajích, kdy je často o hlavu menší než soupeři, ale bojuje jako drak o každý míček."

I holky mají své zástupkyně. Jako první byly oceněny elévky, mezi kterými vybrala trenérka Adélu Piňosovou a Terezu Kutnerovou. Trenérka Anna Klvačová komentuje výběr: "Áďa je na trénincích velmi pracovitá, hodně se snaží a je vidět, že ji florbal opravdu baví. To, že si za únor zaslouží ocenění dříč měsíce dokázala i tím, že má v týmu elévek jednu z nejlepších docházek.

Terka má velký smysl pro týmovost, chodí podporovat holky i na turnaje, na kterých třeba zrovna sama ani nehraje. Na trénincích je vidět, že ji florbal baví a chce se neustále zlepšovat."

Jonáš Mádr a Jan Buček jsou dříčové měsíce v kategorii elévů, které ocenil trenér David Bednář: "Johny patřil v měsíci únoru k nejaktivnějším elévům. Aktivní byl nejen vysokou docházkou nebo snahou na trénincích, ale nejvíce aktivní byl především vůči ostatním klukům ve skupině. Johny na většině tréninků dobrovolně vede rozcvičky a i na turnajích se neváhá chopit vedoucí role. Samozřejmě je čas od času potřeba jeho snahu usměrnit správným směrem, ale jde u něj určitě o skvělý příslib do budoucna.

Honza má v uplynulém měsíci skvělou docházku. Hlavní důvod, proč si ocenění zaslouží je ovšem zejména jeho snaha na trénincích i utkáních a z toho plynoucí pokrok, který u Honzy vnímáme my trenéři a vnímá ho i Honza sám u sebe." 

Spojená tréninková skupina žáků, do které spadají jak mladší, tak starší žáci má také své dva dříče. Za měsíc únor je to David Bejček a v březnu byl oceněn Lukáš Baran. I zde odůvodnil svůj výběr trenér David Bednář: "David si ocenění zasloužil především progresem, kterým v této sezoně prochází. Veliký posun vidíme my trenéři nejen v jeho florbalových dovednostech, ale i těch osobnostních. David si v průběhu sezóny našel velice pevnou roli v týmu, prostřednictvím které přispívá týmové snaze a je vidět, že florbal a jeho tým jsou pro něj velmi důležité. Víme, že když pozná své silné stránky a bude na nich dále pracovat, půjde do budoucna o pro soupeře velice nebezpečného hráče, což už letos prokázal i na turnaji starších kluků.

Lukáš má v měsíci březnu snad 100% docházku, což je při čtyřech trénincích týdně velice obdivuhodné. Lukáš tedy ukazuje, jak mu na florbalu a na jeho kolektivu záleží a jak ho sport baví. Je něco důležitějšího?"

A opět i mezi dívkami v kategorii žákyň se objevily hráčky, které na sobě nepřestávají makat a zasloužily si ocenění dříč měsíce. Trenéři žákyň zvolili Kateřinu Hégrovou a Barboru Gajdošovou a trenér Dan Lošťák komentuje jejich výběr následovně: "Za únorového dříče měsíce byla vybrána Kačka Hégrová. Kačka je u nás v týmu nováček, přidala se k nám v říjnu této sezóny a od té doby udělala velký pokrok. Svojí dobrou docházkou a snaživostí si ocenění dříče měsíce jistě zasloužila.

Barča si ocenění dříče měsíce zasloužila za velmi dobrou docházku na tréninky a její vnitřní snahu a chtíč se stále zlepšovat."

Šimon Palas je dříčem měsíce v kategorii dorostenců a juniorů, kterého ocenil trenér Dominik Němčanský. "Pali má celou sezónu skvělý přístup a docházku. Tyto a spousty dalších faktorů se tak velice pozitivně projevují na jeho vzrůstajícím výkonu. U Paliho jsme spatřili asi největší progres od začátku sezóny, a tak toto ocenění je nejen za tento měsíc, ale za jeho dosavadní práci v celé sezóně."

Dívčí kategorie, ve kterých oceňujeme dříče také, uzavírají dorostenky a juniorky. Zde si ocenění nejvíce zasloužily brankářka Klára Makyčová a vítězka kanadského bodování týmu dorostenek i juniorek Adéla Žampachová. Trenérka Natálie Janečková zhodnotila výkony holek takto: "Klárka se k týmu zpátky přidala po jejím zahraničním angažmá, kde sbírala zkušenosti. Že je dříč vykazuje v bráně každým tréninkem, kde je aktivní, snaží se mít každý míček a po celý trénink se zvládá soustředit a odjet ho na maximum. Občas je na sebe dost přísná, ale to ji právě bičuje k nejlepším výkonům, díky kterým se na ni její spoluhráčky a i my trenéři můžeme spolehnout. A nejen sebe dokáže Klárka vyburcovat, ale nebojí se dost hlasitě podpořit i celý tým.

Áďa je moc talentovaná a šikovná a tyto své vlastnosti prohlubuje právě tím, že je na každém tréninku a zároveň se na něm plně soustředí na činnosti, které provádí. V dorostenkách byla jednoznačnou oporou týmu, který táhla a přesto zůstávala stále pokorná. Své sebevědomé výkony pak mohla aplikovat také v lize juniorek, kde se rozhodně neztratila a právě naopak i tento tým, co se týče bodového přínosu táhla kupředu, což je na její věk velká paráda. Věříme, že bude mít chuť nadále na sobě pracovat a pomáhat oběma našim týmům."

Alexandr Vlk a Jakub Jahoda jsou posledními dříči, kterými uzavřeme tento výběr. Trenér Tomáš Vidlák zvolil kluky z těchto důvodů: "Alexe Vlka jsme tento měsíc vybrali proto, že jsme u něj viděli největší posun co se týče jak hráčských dovedností tak i chytání v brance. Alex je obojživelník a nebojí se žádné výzvy, proto si vysloužil titul dříč měsíce.

Jakuba Jahodu jsme měli v oku již několik měsíců, ale březen byl ve znamení Jakuba. Pečlivě na sobě pracoval a chodil na všechny tréninky, vidíme u něj velké zlepšení a doufáme, že mu tento přístup vydrží co nejdéle!"

Všem oceněným dříčům gratulujeme a již brzy se můžete těšit na ty dubnové!