V sobotu odehráli na domácí palubovce turnaj mladší žáci Pink. Ti vyzvali Bulldogs Brno Black, ŠSK ZŠ Očovská Hodonín a TJ Znojmo LAUFEN CZ.  V neděli pak na stejném místě nastoupili ke svému turnaji mladší žáci Black. Proti těm se postavili soupeři FBC GEPARDI BRNO yellow, Sokol Ivanovice na Hané a také T.J. Sokol Břeclav. 

Hodnocení turnaje trenéra mladších žáků Davida Bednáře:

“V sobotu v prvním utkání proti Bulldogs předvedli kluci z týmu Pink skvělý výkon v obraně, včetně skvěle chytajícího gólmana. Slabší byla ovšem naše hra v útoku, na který se nyní silně zaměřujeme. Za celé utkání jsme na bránu soupeře vyslali pouze 9 střel. S hráči jsme dali dohromady, že problém by nebyl v tom, že neumíme střílet, spíše jsme se velice málo dostávali na útočnou polovinu díky ztrátám ve středu hřiště.

Utkání s Očovem bylo v tomto ohledu rozhodně příznivější. Na bránu soupeře jsme vyslali 21 střel. Většina akcí vzešla z individuálních přechodů, méně z přihrávek.

Třetí utkání se neslo v podobném duchu. Kluci měli cíl více se tlačit právě do přihrávek a jimi vést hru. Ve chvíli, kdy se jim kombinace povedla, dostali jsme se velice rychle dopředu. Pokud se ovšem nepodařila, vedlo to k protiútoku soupeře, který již bylo náročné hasit. V tomto utkání tedy byla trestána naše snaha tvořit.

Je důležité si uvědomit, že na samotném turnaji hráči sebevědomě dělají jen to, co mají natrénováno z tréninků a v čem si věří. Jinými slovy, těžko je pro hráče zkoušet úplně nové věci, které ještě nemá zažité, na turnaji, kde je pod tlakem konfrontace se soupeřem. V té chvíli se mnohem více hráč spoléhá na vlastní silné stránky, což je přirozené. Pro nás trenéry byl tedy turnaj zejména zpětnou vazbou, že se v posledním období roku budeme věnovat právě kombinaci tak, aby se v naší hře objevovala více a více.

V neděli turnaj odehráli mladší žáci Black. V prvním utkání proti Gepardům bylo naše družstvo technicky i herně vyspělejším na hřišti. Super byl počet střel vyslaných na bránu, který se zastavil na třiceti čtyřech střelách! V tomto ohledu vnímáme, že se do hry propisují tréninky, kde jsme se právě zakončení věnovali. Ve hře se objevovaly také dorážky, teče nebo clona. Za toto bych chtěl moc pochválit zejména Jendu Zikmunda, Lukáše Barana a Adama Bejčka.

Druhý zápas proti Ivanovicím byl v podobném duchu. Rozdíl byl v sestavách, které jsem klukům před utkáním přeskládal tak, abych každé pětce mohl dát vlastní cíl podle toho, co daní hráči potřebují. Tento tah byl určitě skvělý pro rozvoj dovedností, ukázalo se ovšem, že na úkor týmovosti. Kluci se v utkání podporovali jen ve své pětce a pětky navzájem se pomalu vyhazovaly ze hřiště. Tento problém jsme si po utkání nastínili a klukům jsem ho nastavil jako výzvu - chápu, že je těžké být týmový za těchto podmínek, takže pojďme to překonat! V dalším utkání už kluci mnohem víc spolupracovali a na střídačce byla opět dobrá atmosféra.

Ve třetím utkání proti Břeclavi čekal na kluky soupeř, který prověřil jejich obranu. Skvělá byla naše hra do útoku, kdy se kluci snažili velice dobře tvořit a byly k vidění mnohé hezké akce. Někdy sice nedoputovaly až do brány, ale bylo vidět, že základ je velice dobrý. Určitě chci pochválit Jendu Zikmunda a Dávida Do, kteří v utkání, do kterého jsem klukům nezasahoval dokázali jediní v poločase shrnout jednu/dvě věci, na které se ve hře soustředit a tím zjednodušili občas zmatenou komunikaci kluků, kde se objevuje páté přes deváté. Na závěr chci za celý turnaj vychválit Vojtu Mácu, který byl z mého pohledu neskutečný ve tvoření hry, ale byl za mě i nejtýmovějším hráčem dne.”

FOTOGALERIE Z NEDĚLE