Pražský výjezd mají za sebou juniorky, které v uplynulém dvojkole vysoko prohrály s pražským Chodovem, ale druhý den si poradily s Vinohrady a připsaly si do tabulky 3 body. První utkání juniorek, jež se odehrálo v sobotu na Jižním Městě bylo v režii soupeře. Ten si dokráčel k jednoznačnému vysokému výsledku. Už v první třetině si vytvořil šestibrankový náskok. Ačkoliv se Židenice v první půli prvního dějství držely dobře, od 13. minuty Chodov začal střílet jednu branku za druhou. Do druhé části se Židenicím povedlo rozjetého soupeře přibrzdit, ale ne však úplně zastavit. Na konci druhého dějství už slavil pražský celek desátou branku a ve třetí třetině rozhodně nepolevil. V závěrečné části hry potvrdil Chodov roli favorita a nastřílel za záda Hájkové ještě dalších 5 branek. Výjezd na Jižní Město tak skončilo vysokou porážkou 0:15.

Nedělní utkání bylo diametrálně odlišné od toho sobotního. Židenice se střetly s posledním celkem soutěže, s pražskými Vinohrady. Ty zatím letos nevybojovaly ani bod. Zápas se od začátku vyvíjel lépe pro Židenice. Už v prvních minutách dostaly k dispozici přesilovou hru. Ta se jim ale nepovedla využít. První branku zápasu vstřelila až v 17. minutě brněnská Tučková a hned minutu poté navyšovala ještě Žampachová. Brňanky si tak vytvořily pohodový náskok do další třetiny. Hned v úvodu druhého dějství Vinohrady zatlačily a stav snížily. Více střeleckou náladu měl však tým Dračic. Zásluhou Strakové a Tučkové znovu navýšil své vedení a dokázal přežít hru v oslabení. Koncem druhé části se ještě znovu prosadil soupeř a snížil tak na rozdíl dvou branek. Závěrečná třetina patřila už pouze Židenicím. I přes to, že Vinohrady vykřesaly jednu šanci, kterou proměnily na gól, brněnský tým se v zápase probral. Během třetiny navýšily postupně Straková, dvakrát Hrazdírová a Žáková. Juniorky si tak pohlídaly konec utkání a čtyřmi brankami ve třetí třetině si zajistily jasnou výhru 8:3. Z Prahy si tak dovezly 3 body do tabulky.

Hodnocení trenérky juniorek Evy Filipové:

“Rozjezd v novém roce pro nás nebyl vůbec jednoduchý, neboť nás čekal souboj s nejtěžším možným soupeřem, Chodovem. K výsledku se dá asi jen dodat, že kdybychom proměnily vytvořené šance, tak by to nemuselo vypadat tak drasticky. Každopádně zápas nám přinesl mnoho výzev a rozhodně si odnášíme cenné ponaučení do dalších utkání.

Start zápasu proti Vinohradům byl postupný a vrcholu jsme dosáhly ve třetí třetině, kde se většina našich prvků začala úspěšně propojovat. V úvodní fázi jsme čelily dobře postavené obraně soupeře, což nám znemožňovalo efektivně proniknout. Postupně jsme začaly objevovat, jak překonat soupeřovu defenzivu ve prospěch našeho týmu. To nás donutilo dostat se více do pohybu, čímž jsme si hru výrazně zjednodušily. Střelecká efektivita byla velmi dobrá, o čem vypovídá i vysoká statistika střelby. Pokud bychom dokázaly využít většinu šancí, výsledek by mohl být ještě poutavější. Celkově jsem spokojena s výsledkem zápasu a s tím, jakým způsobem jsme postupně překonávaly soupeře.”