V neděli odehrály dorostenky svůj poslední turnaj v sezoně 2023/2024. Na domácí půdě nejdříve vyzvaly Bulldogs Brno. Proti tomuto soupeři uhrály nejlepší výsledek sezóny, avšak i přes to podlehly. Dvěma brankami se prosadila Adéla Žampachová, která pomohla ke konečnému výsledku 2:4. 

Ve druhém utkání nastoupily proti Zlín Lions. Už v úvodu si dorostenky vytvořily tříbrankový náskok, když se postupně trefily Barbora Gajdošová, Vendula Žáková a Adéla Žampachová. Do konce druhé třetiny se soupeři podařilo vyrovnat a v té třetí ještě navýšil. Židenice se však nevzdaly a zabojovaly dál. Branka Nely Horákové a Adély Žampachové pak zajistila těsné vítězství dorostenek 5:4.

Poslední utkání dne znamenalo dohrávku lednového zápasu znovu proti Lvicím ze Zlína. Poslední utkání těchto dvou celků byla těsná a tak opět nebylo jasné, kdo bude mít v zápase větší převahu a odnese si vítězství. Tentokrát to byl Zlín, kdo si vytvořil náskok na začátku klání. Díky dvěma brankám šly Lvice do druhé třetiny s náskokem dvou gólů. V přesilové hře vstřelila první gól Židenic Sofie Pechurová. Během závěrečného dějství pomohly brněnské Dračice nešťastnou náhodou k navýšení soupeře po vlastní brance. Po ní znovu soupeř navyšoval a zkorigovat na konečné skóre 2:4 pomohla už jen znovu Sofie Pechurová.

Židenické dorostenky si tak z posledního utkání odnesly 3 body do tabulky. Důležitý je ale spíše progres, který během sezony udělaly. 

Hodnocení utkání proti Bulldogs Brno trenérky Natálie Janečkové:

"Do utkání proti Bulldogs jsme chtěly vstoupit koncentrovaně a nezaspat začátek, což se povedlo. Po celou dobu zápasu se nám dařilo dostávat se na míček a tvořit si šance. Některé byly nebezpečné více, některé méně. Soupeř si šancí vytvořil o něco víc a především nás dokázal zavírat na naší obranné polovině, využívat zmatku před bránou a na Nelču vysílat několik střel po sobě. Několik chyb v naší obraně soupeř potrestal. My jsme do útoku nebyly tolik nekompromisní a ač jsme dokázaly na chyby soupeře reagovat, nedokázaly jsme je náležitě potrestat. Slabší byly také osobní souboje, do kterých jsme chodily spíš florbalkama než tělem. Úplně celkově však hodnotím výkon jako povedený a proti tomuto soupeři jeden z nejlepších i s přihlédnutím na to, že soupeř neměl nejsilnější sestavu."

Hodnocení utkání proti Zlín Lions trenérky Evy Filipové:

"Během prvního zápasu byl k vidění aktivní florbal z obou stran. Místy nám dělala problém rozehrávka, kdy soupeř vyvíjel tlak ve dvou hráčkách a my jsme si zbytečně utíkaly daleko od sebe. Jakmile jsme se dostaly více do pohybu, dokázaly jsme takovým situacím lépe předcházet a dostat se i rychleji na útočnou polovinu. Měly jsme tah na branku, což nám pomohlo převrátit skóre v náš prospěch.

V druhém klání jsme měly výrazně více ze hry, i když tomu výsledek úplně nenasvědčuje. Pěkně jsme kombinovaly na míčku a měly spoustu střel na bránu soupeře. Chybělo štěstíčko, přesná muška a taky ždibec energie navíc. V zápase jsme nejvíce ztrácely co se týče kondičního hlediska. Odehrát tři zápasy v osmi hračkách je opravdu dřina. Ale i tak se s tím holky velmi dobře popraly a makaly po celou dobu."

FOTOGALERIE Z TURNAJE