V sobotu a neděli odehrály juniorky poslední zápasy základní části 1. ligy juniorek. Před nadstavbovou částí přivítaly na brněnském VUT dva ostravské celky. Nejdříve v sobotu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava.

Židenické hráčky byly ty, co otevíraly skóre zápasu a to díky trefě Báry Zemánkové. Získaný míček na vlastní polovině vyvezla Adéla Žampachová a posunula jej právě na rozbíhající se Zemánkovou, která našla skulinku mezi bližší tyčkou a hostující brankářkou.

Rozrušení z radosti z první branky ihned soupeř využil a hned po buly skóroval. Znovu se tak hrálo v podstatě od začátku, jelikož stav byl znovu nerozhodný. Díky hře rukou jedné ze soupeřek mohli domácí navýšit, kdyby se jim podařilo využít přesilovou hru. To se nestalo a tak se dále pokračovalo ve hře 5 na 5 za stavu 1:1.

Po pěkné akci “přihraj a běž” se Ostrava dostala do vedení před koncem první třetiny. Později únik jedné z ostravských hráček nezastavili domácí čistě a dvě minuty před koncem se trestného střílení ujala hráčka moravskoslezského celku Feiková. Ta však byla krátká na to, aby překonala domácí Bartesovou. Skóre tak i nadále zůstalo ve prospěch Ostravy 2:1.

Ve druhém dějství se Židenicím nepodařilo vyrovnat, naopak hostující tým navýšil o dvě branky a do třetí třetiny si bral náskok tří gólů. V závěrečné části hry se znovu prosadilo duo Zemánková - Žampachová. Snížení však ke zvratu nepomohlo. Ostrava totiž využila přesilovou hru a poté branku ještě přidala. Zápas tak skončil ve prospěch soupeře 6:2.

To nedělní zápas měl mnohem zajímavější průběh. Ostravské Vítkovice se v úvodu utkání dostaly během dvou minut do tříbrankového vedení. Ve stejném časovém rozmezí avšak v druhé půli první třetiny se podařilo Židenicím to stejné a stav utkání srovnaly! Nejdříve se z dorážky trefila Veronika Straková, pár vteřin poté skórovala parádní střelou Adéla Žampachová, kterou našla povedenou zadovkou Karolína Tučková. Střelkyně druhé branky se postarala také o vyrovnání stavu utkání. Po šikovném vyjetí zpoza brány umístila míček nad nohu hostující brankářce a srovnala průběžný výsledek na 3:3.

Ve druhém dějství se znovu vstup povedl lépe soupeři a v úvodu odskočil o dva góly. O snížení stavu ze strany Židenic se postarala Kateřina Jančová a do závěrečné části hry vstupovali domácí s těsným výsledkem 4:5. Vítkovice potvrdily své koncentrované vstupy do třetin, když i v té třetí hned v úvodu skórovaly. Stále však Židenice měly dostatek času na vyrovnání a případné překlopení výsledku ve svůj prospěch. Až v závěru se o to pokusila Žáková, která svoji trefu proměnila, avšak více už Židenice nestihly. Ve svém druhém utkání tak padly těsně 5:6.

Juniorky nyní čeká play-off. Do této fáze si je vybraly Vítkovice, se kterými se utkají už tento pátek 8.3. na půdě soupeře. Domů se série přesouvá v neděli 10.3. Na brněnském VUT vypukne zápas v 10:30.