Juniorky Židenic míří do osmifinále play-off. Po brněnském týmu sáhly ve výběru soupeřů Vítkovice. Úvodní utkání se odehraje na půdě soupeře už tento pátek 8. března. Dále se série přesune v neděli do Brna a jeden z týmů bude moci rozhodnout o svém postupu, nebo naopak vrátí sérii zpět do Ostravy. Nedělní zápas odstartuje v 10:30 na VUT v Brně. 

Po odehrání základní části skončily Vítkovice na 5. místě tabulky. Před nimi se umístili jen Chodov, Tatran, Olomouc a Bohemians. Celkem devětkrát Rytířky padly. Hned několikrát také ale zaznamenaly vysoké výhry. Nejvyšší byla právě proti Židenicím, které v listopadu porazily 12:4. V březnovém klání už nebyl výsledek tak jednoznačný a musely rozhodovat až poslední minuty utkání. Zápas nakonec ovládly Vítkovice po těsném výsledku 6:5. Více než deset branek pak nastřílely ještě Hradci, Vinohradům, pražským Blackům a Spartě. Nejvíce inkasovaných branek zaznamenal ostravský celek s lídrem tabulky z Chodova. Ten si s ostravačkami poradil nekompromisně 14:1.

Vítkovický tým disponuje hned několika úspěšnými střelkyněmi, které se starají o gólové příděly. Statistikám kraluje Karolína Šimková, která v základní části zaznamenala 51 bodů. Hned za ní obývají vyšší příčky ve statistikách sestry Kalábovy. V brankovišti se mohou moravskoslezanky opřít hned o několik brankářek, avšak tou nejvytěžovanější je Eliška Gereková. Ta v sezoně zaznamenala také jedno čisté konto.

Židenice skončily po 24 zápasech na 10. příčce, když zaznamenaly více proher než výher. Lídrem týmových statistik je ještě věkem dorostenka Adéla Žampachová, která v průběhu sezony nasbírala 27 bodů. Shodného počtu dvaceti bodů pak dosáhly Veronika Straková a Anna Klvačová. Neméně zápisů do statistik pak mají Karolína Tučková a Kateřina Jančová. Tento výčet tak potvrzuje, že tým netáhne jediný střelec, ale Dračice se mohou spolehnout hned na několik opor. Opomenout nesmíme ani holky v brankovišti. Tam se postupně během sezony vystřídaly Nela Hájková, Jana Bartesová a po návratu ze zahraničí se přidala k týmu s novými zkušenostmi i Klára Makyčová. Poslední jmenovaná má aktuálně nejlepší procentuální úspěšnost zásahů. 

Tyto dva týmy tedy poměří své síly už v pátek ve 20:00 na ostravské Dubině. Podaří se juniorkám získat první bod do série na půdě soupeře?

Soupisky obou týmů

K1 Florbal Židenice

1. SC TEMPISH Vítkovice

   Tabulka 1. ligy juniorek, výsledky posledního kola a program play-off

   Tabulka

   Výsledky posledního kola 1. ligy juniorek

   Program play-off 

   Kde zápas sledovat

   Online

   Na hale