Do nadstavbové části 1. ligy juniorek si židenické Dračice zvolil ve výběru soupeřů celek Rytířek z Vítkovic a jednalo se tak skoro o pohádkové osmifinále. Vítězný konec této pohádky však napsal soupeř z Ostravy.

Židenice odehrály dvě utkání v rámci tohoto osmifinále. V tom úvodním podlehly Rytířkám v Ostravě a v tom druhém, ačkoliv se snažily odvrátit konec sezony velmi statečně, podlehly také.

Na vítkovické Dubině se Židenice dostaly do vedení zásluhou Hrazdírové. Neradovaly se však dlouho. Od 6. minuty zápasu režíroval průběh spíše soupeř. Do konce první třetiny si vytvořil tříbrankový náskok a ten už se Židenicím dotáhnout nepovedlo. Třemi brankami se snažila s vývojem utkání něco udělat Anna Klvačová, ale marně. Vítkovice postupně navyšovaly a na domácí půdě zvítězily poměrem 9:4. Výhodnou pozici si tak braly na druhý zápas série do Brna.

V Brně si byly oba týmy vědomy toho, o co hrají. Domácí byli motivováni odvrácením konce sezony a tato motivace je dovedla k dvou brankovému vedení v 7. minutě utkání. Nejdříve otevřela brankový účet opět Hrazdírová a deset vteřin poté skórovala Straková. V průběhu dvaceti minut ale ostravský celek vstřelil 4 branky a tak Židenicím vedení vzal. Znovu zásluhou Hrazdírové a také Václavíkové se domácí tým svému soupeři opět přiblížil a vyrovnal. Ve třetí třetině však definitivně rozhodla hráčka Vítkovic o postupu svého týmu do další fáze soutěže a ukončila židenickým juniorkám sezónu 2023/2024.

Hodnocení osmifinále play-off 1. ligy juniorek trenérky Evy Filipové:

"První a bohužel i jediná série vyřazovacích bojů je za námi. V obou zápasech jsme předvedly fantastické výkony. O atraktivní florbal nebyla nouze. Aktivní hra na míčku,
tvrdé, ale férové souboje a drama u každé střely. Celá série proběhla ve vysokém tempu s mnoha pěknými individuálními a týmovými akcemi. Jsem velmi ráda, že holky dokázaly ze sebe dostat maximum a přitom cítit relativní komfort na florbalkách. V prvním zápase se nám povedl vstup do zápasu, kdy holky byly skvěle nastavené v
hlavách. O tom vypovídá i rychlý úvodní gól. Vedení nám bohužel příliš dlouho nevydřelo a soupeř postupně začal navyšovat skóre. To nás zlomilo a povolily jsme v tempu i v zodpovědnosti hlídání si hráček. Nabídly jsme jim zbytečně moc prostoru na hru, čehož holky z Vítkovic dokázaly využít. Tlak do brány byl na naše poměry velmi intenzivní, ale nedokázaly jsme většinu šancí proměnit v náš prospěch. Do třetí třetiny jsme vstupovaly za stavu 2:7. Věděly jsme, že dotáhnout se na skóre soupeře bude velmi náročné, ale z druhé třetiny jsme se poučily a pokračovaly v dobrém výkonu z první části. Podařilo se nám přidat ještě dva góly, ale více už jsme nezmohly ani během power play.

Druhý zápas jsme opět rozjely ve velkém stylu a po několika minutách jsme vedly o dva góly. Z herního hlediska se nám povedl o poznatek lépe, než první zápas.
Bohužel, v polovině třetí třetiny se z rychlého protiútoku a s trochou štěstí v koncovce Vítkovice dostaly do vedení. Hra na obou stranách byla velmi vyrovnaná a bojovalo se až do poslední vteřiny. Mrzí nás, že jsme nedokázaly alespoň jeden zápas otočit ve svůj prospěch, i když jsme k tomu měly velmi dobře nakročeno. Nicméně výkon, který holky předvedly na hřišti, si budeme dlouho pamatovat a můžeme se radovat ze skvěle odmakané série."

Po základní části skončily židenické juniorky na 10. místě s celkovým počtem 18 bodů za šest výher. Lídrem celku se stala Adéla Žampachová s celkovým počtem 27 bodů. V nadstavbové části se pak ve dvou zápasech třemi brankami prosadily Viktorie Hrazdírová a Anna Klvačová.

Celkové hodnocení sezony 2023/2024 Evy Filipové:

"V porovnání s předešlým rokem došlo k výraznému zvýšení konkurenčního prostředí. Do sezony vstoupilo o pět týmů méně, převážně z dolních příček tabulky. Věděly jsme, že se bude jednat o náročnější sezonu, co se týče výsledků, ale popasovaly jsme se s tím, jak nejlépe to v danou chvíli šlo.

V přípravném období jsme si stanovily několik cílů a pravidel, kterých jsme se snažily dosáhnout. Z pohledu nastavení, jak by měly hráčky i trenéři fungovat, se nám to z větší části podařilo. Řeč je hlavně o zlepšení koncentrace na tréninku, společném zahájení TJ, komunikace na dráze hráč - trenér - hráč. Pokud jde o výsledky a umístění se v základní části, tak to nám nevyšlo podle plánů. Nicméně, z herního hlediska, naše představy nebyly příliš daleko od reality. Je důležité, abychom naše výsledky posoudily z pohledu dalšího rozvoje, jak na individuální, tak na týmové úrovni.

Když se ohlédnu za loňskou sezonou, nejsilnější stránkou byla postupná rozehrávka spolu s obrannou částí hry, zatímco hra na útočné polovině společně se střeleckou aktivitou byla výrazně slabší. Je to celkem paradox, jelikož letos tomu bylo přesně naopak. Výrazný pokrok jsme udělaly právě ve hře v obranném pásmu soupeře, tvořily jsme si podstatně více šancí a střelecká aktivita se probudila i u našich obránců. Postupně jsme se zdokonalovaly a ke konci sezony jsme tyto dovednosti dokázaly efektivně využít a konečně jsme začaly proměňovat vytvořené šance. Škoda, že to trvalo takovou dobu, ale lepší pozdě než nikdy. Musím uznat, že s hrou na míčku jsem velmi spokojená.

Holky mají v sobě obrovský potenciál, který si často ani samy neuvědomují a nedokážou ho plně využít, jak bych si představovala a jak by si zasloužily. Ale jakmile se v nich probudí ta správná dravost a chtíč, začnou se dít věci. Toho jsou důkazem, herně velmi vydařené zápasy ke konci sezony. Energie, která z nich vyzařuje, a způsob, jakým dokáží spolu fungovat, mě velmi naplňuje. Těší mě, že mohu být součástí tak skvělého kolektivu.

Ráda bych vyjádřila velký vděk hráčkám i fantastickému realizačnímu týmu za společně strávený čas a úsilí, které jsme vložily do naší práce. Ne vždy to bylo jednoduché, ale snažily jsme se vše řešit zodpovědně a s nadhledem. V neposlední řadě děkujeme všem fanouškům a rodičům, za jejich neustálou podporu a věrnost."