Jen jedno kolo ligy juniorek odehrály Židenice v sobotu, když vyzvaly pražský celek FBŠ Bohemians. První třetina byla vyrovnaná a šance byly k vidění na obou stranách. První z nich proměnil soupeř v 7. minutě utkání a dostal se tak do vedení 1:0. Po povedeném sólu však necelé dvě minuty poté vyrovnala Kateřina Jančová. Ta vyvezla míček ze své půlky, proběhla celé hřiště středem a nekompromisně svůj únik zakončila. Během dvou minut však Bohemka navýšila o dvě branky. Ve druhé třetině se rozjely gólové hody. Bohužel však pouze na straně soupeře. Šesti brankami během druhé třetiny se Pražačky dostaly do pohodového vedení. V úvodu se snažila se stavem něco udělat Klvačová, ale její jediná trefa v této třetině skóre jen drobně upravila. Ani třetí dějství nebylo jiné. Hráčky v zelenobílém stále tlačily a nekompromisně trestaly chyby domácích. Za stavu 2:10 snížila opět Klvačová po velmi šikovném zakončení. Výsledek se zastavil až na krutých 14:3 ve prospěch hostí. Trenér pražského celku konstatoval, že výsledek je pro Židenice příliš krutý a pochvaloval si jejich útočnou hru. Obraz utkání tedy rozhodně neodpovídal finálnímu výsledku. Nic to však nemění na tom, že juniorky v tomto zápase neuspěly a z domácího hřiště neberou ani bod.

Hodnocení trenérky juniorek Evy Filipové:

“První třetina vypadala velmi slibně i co se výsledku týče. Po celou dobu zápasu se nám dařil pohyb dopředu a hra na útočné polovině soupeře. Avšak během druhé dvacetiminutovky jsme jaksi vypadly ze hry a soupeř se výsledkem začal vzdalovat. Obranná část hry nám dělala značné obtíže a postupně jsme ztrácely kontrolu nad zápasem. Začaly jsme chybovat v rozebírání hráček, chodily zbytečně do zdvojení a postupně se celá lajna - hráčka po hráčce snažila hasit vzniklý problém. Soupeř nás uhrál na svůj aktivní pohyb, který jsme si nezvládly patřičně pohlídat a šikovnost na florbalkách sehrála taky svoji roli.

V poslední době jsme bohužel zažívaly hořké chvíle se značnými gólovými propady. Je však důležité si uvědomit, že i přes lehce frustrující výsledky, existují pozitivní aspekty, na které bychom se měly zaměřit. Pokud bychom si rozebraly části zápasu a jednotlivé herní stránky, tak už to nebude taková pohroma. Je potřeba se zaměřit na postupné kroky, které se nám daří, a v kterých jsme udělaly posun i na úkor skóre. Zaměřit se na pozitiva nám pomáhá udržet perspektivu a hledat konstruktivní zlepšení.

Vzhledem k tomu, že se blíží období vánočních svátků, máme před sebou zasloužený odpočinek. Toto období může být příležitostí pro regeneraci a nabrání nové energie. S novým rokem přichází nové příležitosti a s velkým odhodláním se chystáme do dalších zápasů. Věříme, že se nám podaří překonat obtíže a dosáhnout lepších výsledků, které začnou odrážet naši snahu a práci na trénincích. Přeji všem krásné vánoční svátky a v novém roce opět na viděnou.”