V sobotu juniorky odehrály utkání s domácími IBK Hradec Králové. Hned v úvodu dostaly Židenice příležitost pro otevření skóre, avšak přesilovou hru, která jim byla nabídnuta, nevyužily. Brzy poté se však prosadila Klvačová, která poslala svůj tým do vedení. Na další gól oba týmy dlouho čekaly. Hned v úvodu druhého dějství přišel gól Hradce. Zápas byl opět na dlouhou dobu vyrovnaný a skóre nerozhodné. Až ve třetí třetině se zvýšily obrátky na obou stranách. Nejdříve Židenice využily přesilovou hru po trefě Tučkové a znovu si vzaly vedení na svoji stranu. Dále ale byly nařízena dvě vyloučení na straně Brňanek. Tato dvě vyloučení se dokonce překrývala a tak měl domácí tým k dispozici početní výhodu 5 na 3. Tu nevyužil, ale následně dokázal při přesile 5 na 4 skórovat. Stav utkání byl tak znovu vyrovnaný. Poprvé v zápase se další trefou dostal do vedení Hradec, ale na to velmi brzy reagovala Humpolíková. Po vyrovnání stavu utkání následovaly time outy na každé straně a také po jednom vyloučení pro oba týmy. Úspěšnější v tomto utkání byl ale nakonec domácí soupeř, který dvě minuty před koncem dokázal vstřelit vítěznou branku. Židenice tak velmi těsně prohrály se svým soupeřem 5:4.

Další den nastoupily juniorky k zápasu se soupeřem s podobnou bilancí. I přes to, že se dostaly Židenice do vedení, lépe se příležitosti pro zisk bodů chopil soupeř. Zásluhou Strakové vedlo Brno 1:0, avšak ještě do konce třetiny domácí Liberec navýšil na rozdíl tří gólů. V prostředním dějství ještě další tři branky přidal a vytvořil si pohodové vedení. V úvodu třetí třetiny, která byla opět nejvíce aktivní, dostaly Židenice k dispozici přesilovou hru. V ní snížila skóre Václavíková, která je nováčkem v týmu juniorek. Jednalo se tak o její premiérovou branku v dresu Židenic. I přes to, že Židenice zásluhou Tučkové a Levové vstřelily ještě dva góly, na vítězství to nestačilo. Liberec totiž nadělil další čtyři a postupně si tak došel pro vítězství 11:4. Do Brna se tak juniorky vracely s prázdnou.

Hodnocení trenérky juniorek Evy Filipové:

"Velmi smolný a složitý sobotní zápas, co se týče hodnocení. I když nerada přisuzuji prohru vedlejším aspektům, tentokrát nelze nevzít v úvahu vliv některých okolností. Povrch hřiště na soupeřově půdě nám způsobil značné obtíže, které ovlivnily průběh zápasu. Míčky skákaly, přesné nahrávky byly komplikované. Přijely jsme do Hradce s cílem získat tři body, avšak bohužel nám unikly tím nejtěsnějším možným výsledkem. Z herního hlediska se jednalo o povedený zápas, o to více nás to mrzí. Na holkách bylo vidět, že se snažily poprat s každým míčkem a vyrovnat se s obtížnými podmínkami. I přes všechny okolnosti jsme si vytvořily dostatek šancí a ukázaly bojovný a týmový přístup.

Zápas s Libercem nám bohužel unikl postupným rozjezdem a nedůrazem. Nicméně výkon se postupně zvyšoval a třetí třetina byla nejvíce povedená. Zvýšily jsme tempo hry a dostávaly se do nebezpečných situací. Dostaly jsme soupeře pod tlak a začaly hrát aktivněji na míčku. Směrem do útoku jsme předvedly kombinační florbal. Avšak z rozjetých situací jsme nedokázaly efektivně přepnout do obranné fáze, čehož soupeř využil. I přes několik neúspěšných částí zápasu jsme si vytvořily příležitosti k vylepšení výsledku. Kdybychom zvládly udržet takový přístup po celý zápas, mohly bychom se radovat z lepšího výsledku. Je to poučení pro budoucí zápasy, kde můžeme efektivně využít své síly a zároveň pracovat na eliminaci nedostatků."