V sobotu na Sportpointu odehráli starší žáci utkání s TROOPERS a Hattrickem. Už v úvodu prvního zápasu si vedly lépe Židenice. Díky Jakubovi Starému a Vojtěchu Kolářovi se dostali kluci do dvoubrankového vedení. TROOPERS sice reagovali snížením, ale do konce třetiny ještě zvýšil Marek Sedláček. Druhá část byla na branky chudší. Padl totiž pouze jeden gól na každé straně. O branku Židenic se postaral David Pokora. Po gólově chudší druhé třetině však přišel opak. Židenice se rozstřílely a během poslední dvanáctiminutovky nastřílely svému soupeři pět branek. Dva góly zaznamenal David Pokora, který mohl slavit hattrick, dále se prosadil Dominik Hejtmánek, Tobiáš Vojík a David Němčanský. Starší žáci tak zdolali svého prvního soupeře 9:2.

Do druhého zápasu si kluci přenesli hlad po gólech. David Pokora se mohl těšit rovnou ze dvou dalších hattricků. Ten první stihl zkompletovat během první třetiny utkání. Dále dvěma brankami pomohl Tomáš Caha k tomu, aby Židenice vedly po první třetině 5:3. V prostředním dějství se znovu trefili Pokora a Caha. Na to Hattrick reagoval jedinou brankou. Třetí třetina už byla pouze v režii Židenic. David Pokora završil svůj třetí hattrick na turnaji a jednou brankou poupravil výsledné skóre Tobiáš Vojík. Židenice si tak poradily i se svým druhým soupeřem poměrem 10:4.

Hodnocení trenéra starších žáků Martina Peitla:

“První zápas turnaje jsme odehráli proti Troopers. Po individuální stránce jsme na tom byli lépe, než soupeř. Naše hra byla otevřená a převážně útočná. Objevovala se snaha o kombinaci a odvaha při rozehrávce. Úkol, který jsme si zvolili do zápasu byl jednoduchý, a to mít vždy alespoň dvě možnosti kam přihrát. Po zápase jsme se shodli na tom, že jsme úkol splnili. Díky velkému počtu proměněních šancí a dobré práci v obraně jsme brali tři body do tabulky.

Do druhého utkání jsme nastoupili proti FBŠ Hattrick Brno. Soupeř byl individuálně i technicky slabší jako my. Soupeře jsme přehrávali díky dobré kombinaci a proměňování šancí. V tomto zápase nás trápila obrana, která byla laciná a nedůsledná. Díky velkému počtu nastřílených branek jsme zápas vyhráli a připsali si další tři body do tabulky.

Celý turnaj hodnotím pozitivně. Jako jednu ze silných stránek naší hry vnímám kvalitní rozehrávku. Velmi pozitivně také vnímám velký počet branek, co jsme byli schopni za turnaj nastřílet.”