FBC SLAVKOV - K1 Florbal Židenice 1:6 (0:0, 0:2, 1:4)

Branky: 38. Holomek - 24. Zelníček, 28. Skopal, 33. Vývoda, 37. a 40. Gabzdyl, 41. Bednář

Zásahy brankářů: Jan Šícha 19 - Pavel Streit 24

Filipové Gotschim a Juřica, David Brouček, Jiří Picka, Aleš Malík, Tom Sikora, Jaromír Seidl a Pavel Sigmund. Toto není seznam hráčů, kteří naskočili do dalšího turnaje mužského áčka, ale seznam těch, se kterými trenér Jiří Starý z různých důvodů nemohl počítat na další dvě kola jihomoravské ligy. Využít ale mohl staronovou posilu Martina Fencla, který na poslední chvíli doplnil sestavu. S jedním brankářem a pouze na dvě lajny tak muži vstoupili do turnaje na brněnské veterině. V poledne se nejprve utkali se Slavkovem. Dlouho se hrál vyrovnaný duel, který lahodil zejména oku fanouškům defenzivního florbalu. První změna skóre totiž přišla až ve 24. minutě, kdy skóre otevřely Židenice, konkrétně Filip Zelníček. První branka jakoby uvolnila ruce hostujícím hráčům, kteří ještě do konce druhého dějství přidali jednu trefu zásluhou Jakuba Skopala. Třetí třetina už byla brankově vyrovnaná nejméně. Žideničtí přidali další čtyři trefy a první zápas tak pohodlně dovedli do vítězného konce. Slavkov porazili vysoko 6:1.

"Zápas byl dlouho vyrovnaný a ani jeden ze soupeřů se nemohl gólově prosadit. Až od poloviny zápasu se nám začalo dařit proměňovat naše šance a postupně navyšovat skóre v náš prospěch. Utkání se pro nás vyvíjelo po celou dobu příznivě a výhru jsme v pohodě kontrolovali, i když je potřeba přiznat, že ve třetí třetině si i soupeř vytvořil několik jasných šancí, které ale naštěstí pro nás nevyužil nebo předvedl skvělý zákrok v bráně Pavel Streit," řekl k prvnímu duelu kouč Jiří Starý.

K1 Florbal Židenice - Bulldogs Brno B 11:7 (2:4, 3:2, 6:1)

Branky: 11., 24., 37. a 39. Sukup, 14. Pruch, 21. (v PH) a 24. Král, 34., 39. a 45. (v PH) Gabzdyl, 45. Bednář - 1. a 13. Weiser, 2. Urbánek, 7. a 40. Šimeček, 16. a 21. (v PH) Hušek

Zásahy brankářů: Pavel Streit 12 - Lukáš Urbánek 28

Židenice mají z posledních let velmi dobrou bilanci s béčkem Buldoků a do zápasu se pasovaly do role favorita. Jak už to tak ale v této soutěži bývá, tyto předpoklady se nemusí vyplnit. Buldoci totiž vstoupili do utkání skvěle a už v 7. minutě vedli, možná až nečekaně, 3:0. Ondřej Sukup a Mojmír Pruch sice korigovali, ale hosté přesto vyhráli první třetinu 4:2. Domácí chtěli zaváhání z prvního dějství napravit, ale byli to hosté, kteří přidali další dvě trefy. Bulldogs Brno si vytvořilo čtyřbrankový náskok a kráčelo k druhé výhře na nedělním turnaji. Důležitou a rychlou korigující branku na 6:3 ale dal v přesilové hře Šimon Král, který nastartoval židenický tým k nevídané stíhací jízdě. Do konce druhé části snížili ještě druhými góly v utkání Sukup a Král a hosté si do třetí třetiny nesli vedení o pouhý jeden gól. To jim ale vydrželo pouhé tři minuty, když se poprvé v tomto derby trefil Ondřej Gabzdyl, který vyrovnal na 6:6. Vyrovnávací trefa vlila domácím krev do žil a od té doby byl na hřišti pouze jeden tým. Židenice využívaly díry ve středu hřiště a postupně přidaly další góly. Dvě slepené branky vstřelil Ondřej Sukup, který završil hattrick a přidal čtvrtý gól v utkání, napodobit se jej pokusil Ondřej Gabzdyl, který taktéž dokonal hattrick. Hřebíček do buldočí rakve zatloukl Petr Bednář trefou do prázdné kasy. Židenice dlouho tahaly za kratší konec, prohrávaly už 2:6, ale zavelely k úctyhodnému obratu a Bulldogs Brno nakonec porazily 11:7.

"S Bulldogs jsme nezačali vůbec dobře a rychle jsme prohrávali 0:3. Nejednalo se z mého pohledu ani tak o naši nekoncentrovanost, jako spíš o poměrně šťastné góly soupeře. Tento úvod zápasu udal jasný směr jak se bude zápas vyvíjet a bylo jasné, že pokud chceme uspět, tak budeme muset vstřelit asi poměrně dost gólů. Po první třetině jsme si ujasnili, na co je potřeba se v zápase zaměřit a které věci neřešit, a i když nám ani úvod druhé třetiny nevyšel, tak jsme cca od poloviny začali postupně náskok soupeře stahovat, až jsme si nakonec došli pro druhou výhru na tomto turnaji. Chlapi zaslouží uznání, že jsme dokázali hrát dobře i za stavu, kdy jsme prohrávali o 3 nebo 4 góly a zápas jsme nakonec dokázali otočit. Dále bych chtěl ještě upozornit na málo vídané gesto fair play, kdy ve vyhrocené koncovce tohoto zápasu rozhodčí odpískali trestné střílení pro náš tým, ale vzhledem k tomu, že se o faul nejednalo, tak náš hráč na tuto situaci upozornil a trestné střílení nechal odvolat. Přesně ve smyslu principů hry, kterými se chceme řídit, kdy jedna ze zásad zní "Respekt a fair play za jakékoli situace", hodnotil přestřelku a férové gesto Ondřeje Gabzdyla trenér Starý.

A jak hlavní trenér hodnotil celý turnaj, po kterém se muži dostali na 2. příčku? "Celkově jsme v obou zápasech dokázali udržet velmi dobré tempo a intenzitu hry, stejně jako jsme se po většinu utkání dokázali koncentrovat na věci, které jsou ve hře důležité a které dokážeme ovlivnit."

Široký kádr může být velkou zbraní mužů v této sezoně. I přes spoustu absencí totiž zvítězili v obou zápasech a po nepovedeném předchozím turnaji tak najeli zpět na vítěznou vlnu. Šest bodů áčko katapultovalo na druhou příčku v jihomoravské lize. Další turnaj muži sehrají 11. prosince, v Dolních Bojanovicích změří síly s domácím mužstvem a s brněnskými Skuruty.