Hornets Brno ZŠ Horní B - K1 Florbal Židenice 4:4 (2:2, 1:0, 1:2)

Branky: 10. Reibl, 15. Zelníček (vl.), 30. Ryšánek (v PH), 40. Šindler - 9. a 35. Bednář, 14. Malík, 43. Gabzdyl

Do nedalekého Slavkova vyrazilo áčko mužů k důležitému dvojzápasu. Poprvé v sezoně se totiž utkalo s béčkem Hornets a prvním týmem tabulky - Ivanovicemi na Hané. Do prvního klání muži vstoupili dobře a díky Petru Bednářovi otevřeli skóre. O chviličku později ale bylo srovnáno. Vedení na stranu Židenic vrátil Aleš Malík, ale půl minuty na to domácí šťastně srovnali. Horneti v druhé třetině získali příležitost zahrávat přesilovou hru, kterou z hole Ryšánka využili a poprvé v utkání šli do vedení. Draci ve třetím dějství díky druhé trefě Bednáře srovnali krok, ale domácí znovu zareagovali vedoucí brankou. Hornets byli blízko výhře, ale Ondřej Gabzdyl před koncem vyrovnal. Oba týmy se tak rozešli smírně po remíze 4:4.

"V prvním utkání proti Hornets Brno jsme předvedli výkon s vysokým nasazením, ale nízkou efektivitou. Měli jsme mnohem více ze hry, dařilo se nám i soupeře dostat pod tlak. Měli jsme významnou střeleckou převahu, ale většina našich střel končila mimo branku, nebo zákrokem výborně chytajícího brankáře. Ačkoliv jsme se snažili o plynulou hru a herní kombinace, v rozhodování jsme byli pomalí a nebyli jsme schopni svá rozhodnutí ve hře zrychlit. I to se projevilo v celkové neefektivitě střelby, protože část našich střel byla díky pozdnímu rozhodnutí našich útočníků zblokována. V utkání jsme měli ještě více koncentrace směřovat k vlastnímu výkonu a odrážet se od sebedůvěry ve vlastní schopnosti. Remízové dělení bodů po tomto utkání je vzhledem k naší střelecké neefektivitě zcela férovým," okomentoval první zápas trenér Michal Havelka, který na lavičce áčka zaskočil za Jiřího Starého.

K1 Florbal Židenice - FBC Sokol Ivanovice na Hané 7:7 (5:2, 1:1, 1:4)

Branky: 3., 5., 12., 29. (v PH) a 33. Gabzdyl, 4. Dokládal, 12. Lošťák - 13. Baláž, 15. a 24. Papp, 35. a 40. Sysel, 42. (v PH) Šimek, 44. Bartošek

Doslova snový nástup měli muži proti prvnímu týmu tabulky. Na Ivanovice vlétli ve velkém stylu a ve 12. minutě vedli už 5:0. Třikrát se prosadil Gabzdyl a jednou Dokládal s Lošťákem. Ještě do první sirény se ale hostům podařilo dvěma brankami snížit. Hostující Papp ve druhé části druhým gólem snížil na rozdíl dvou branek, ale kanonýr Gabzdyl dvěma dalšími zásahy vrátil Židenicím čtyřbrankový náskok. Muži si bohužel mysleli, že zápas je již vyhraný a polevili z tempa. Zkušený tým Ivanovic ale na to zareagoval a do konce základní hrací doby srovnal na 7:7. Židenice tak skvělý náskok neudržely a pouze remizovaly a díky dvěma remízám se propadly z druhého na třetí místo tabulky.

S výkonem v druhém zápase kouč Michal Havelka spokojený rozhodně nebyl. "O poznání dramatičtější průběh mělo utkání s Ivanovicemi na Hané. Ačkoliv jsme si vypracovali slušný gólový náskok a ze hry jsme měli opět více, zápas jsme si absolutně zkomplikovali sami svojí nezodpovědností. V celkově nervózním utkání jsme se dopustili několika naprosto fatálních selhání, která se nakupila zejména ve třetí části. Nezodpovědným střídáním při soupeřově útočné rozehrávce jsme inkasovali, další dva nepochopitelné zkraty jsme pak předvedli v posledních 5 minutách hry, a to v podobě úplně zbytečného vyloučení, kdy v přesilovce soupeř snížil už na 7:6 a následnému gólu na 7:7, kdy jsme místo řešení posledních dvou minut hry raději diskutovali s rozhodčími a hádali se se soupeřem. Takové jednání hráčů, které považuji za hrubý nerespekt vůči hře a zbytku týmu, zásadně ovlivnilo dění ve třetí třetině, kdy jsme se dostali zcela mimo naši hru a soupeři darovali svými hloupostmi tolik šancí, že za konečnou remízu můžeme být nakonec v tomto utkání ještě rádi."

"Celkové dojmy z turnaje jsou, zejména díky událostem z druhého utkání, zcela negativní. Náš výkon neobsahoval prvky sebevědomí, důvěry ve vlastní schopnosti a byl z naprosté většiny ovlivněn vnějšími okolnostmi (soupeřem, rozhodčími), což se nám v žádném případě nesmí stávat. Z tohoto pohledu předvedené výkony nesplnily očekávání. Dílčím pozitivem na jinak zpackaném turnaji bylo zapojení trojice juniorů. Ligový debut v mužském A-týmu si kromě obránce Dana Lošťáka odbyli také brankáři Matouš Pokorný i Dominik Němčanský a nutno dodat, že jejich výkony týmu velmi pomohly a jsou příslibem do budoucna," dodal na konec hodnocení Havelka.

Další zápasy muži odehrají za 3 týdny, kdy v Tuřanech vyzvou céčko Aligators a rezervu Gullivers.