Bulldogs Brno - K1 Florbal Židenice 10:10

Gólová tahanice. Tak by se dalo nazvat derby mezi béčkem Bulldogs a židenickým áčkem. Muži chtěli napravit reputaci po předchozích čtyřech zápasech, ve kterých vybojovali pouhé dva body, vítězstvím nad hráči Bulldogs, kteří se nacházejí na spodku tabulky. Než se však rozkoukali, prohrávali 4:0. Na podceněný start začali reagovat až ve druhé třetině, kterou vyhráli 6:2 a dostali se poprvé do vedení. Brankové hody ale pokračovaly i ve třetí třetině, Židenice se 8 minut před koncem dostaly znovu do vedení, ale to nakonec neuhájili. V bláznivém zápase se s Bulldogs rozešli smírně 10:10.

"Soupeř se prezentoval zejména hrou na brejky a v úvodu utkání nás svým přístupem zaskočil třemi brankami. Ačkoliv jsme soupeři dali celkově 10 branek, mocně nás trápí rychlost herní kombinace, která zpravidla ztroskotá na prvním doteku s míčkem, případně na rozhodnutí hráče o pokračování hry. V obranné činnosti je prostor pro další zlepšení z hlediska vzájemné spolupráce hráčů na rozebrání situací, a to včetně hráčů nabízejících se do pokračování útočné akce soupeře," hodnotil první zápas trenér Michal Havelka.

K1 Florbal Židenice - FBC SLAVKOV 3:6

V druhém utkání se muži postavili Slavkovu. Tedy týmu, který v prvním měření sil jednoznačně porazili. Hrál se velmi vyrovnaný florbal, ve kterém měli gólově navrch žideničtí, kteří delší dobu vedli 2:1. Vedení bohužel udržet nedokázali a nakonec prohráli 3:6. Šest zápasů v řadě už tak nedokázali zvítězit a bohužel klesli na 5. příčku v tabulce Jihomoravské ligy.

"Protivník hrál v utkání velice bojovně a houževnatě. Na každou šanci jsme se tak pořádně nadřeli. I přesto jsme si jich v utkání vypracovali poměrně velké množství, z nichž jsme bohužel většinu neproměnili. V tomto utkání jsme nemohli o moc věcí udělat jinak, chyběla zkrátka schopnost své šance proměnit. Za zásadní považuji několik aspektů. Naprosto primární je tréninkový proces. Pokud chceme na hřišti předvádět určitou podobu hry a odvést kvalitní výkon, musí příprava (trénink) mít minimálně stejné parametry, ať už z hlediska intenzity hry, rychlosti herní kombinace i přípravy na konkrétní situace, například finální fáze hry a zakončení, či obranná činnost a důslednost v této fázi hry. V tréninkové činnosti vnímám zásadní prostor pro zlepšení. Další podstatné aspekty jsou ve spolupráci hráčů na řešení situací na hřišti a konečně spolehnutí se jen a pouze na sebe, tedy maximální plynulost a nepřerušovanost naší hry, bez ohledu na vnější okolnosti," dodal k druhém zápasu Havelka.

Do konce soutěžního ročníku chybí mužům odehrát 4 zápasy. Pokud chtějí pomýšlet na postup do vyšší soutěže, musí se dalším bodovým ztrátám vyvarovat. Další turnaj je čeká na konci března, kdy se na domácím turnaji na VUT střetnou s prvními Ivanovicemi a šestými Shooters Beta.