Před posledními zápasy v této sezoně s béčkem Hornets a céčkem TROOPERS už muži neměli ani malou naději na postup do vyšší soutěže, bojovat ale mohli o konečné třetí místo. V letos velmi vyrovnané soutěži však neměli zcela jisté ani udržení, dvě poslední utkání tak měly stále velkou váhu.

K1 Florbal Židenice - Hornets Brno ZŠ Horní B 8:4 (4:1, 2:1, 2:2)

Branky: 9., 10. a 39. Gabzdyl, 10. Fencl, 12. Sikora, 21. Sigmund, 27. Bednář, 33. Vývoda - 12. Zapletal, 16. a 39. Reibl, 31. Přikryl

První zápas muži odehráli proti jednomu z brněnských rivalů, béčku Hornets. Po oboustranně opatrném úvodu Draci v prostřední části první třetiny rozhodli o výsledku zápasu, když se dostali do vedení 4:0 a tento náskok udržovali až do konce. Hattrickem k výhře pomohl kanonýr Gabzdyl, o další trefy se postarali Fencl, Sikora, Sigmund, Bednář a Vývoda. "V tomto utkání pozitivně hodnotím, jak jsme dokázali využít výpadku soupeře v první třetině a v podstatě rozhodnout o zápase. Chybou bylo naopak polevení a ztráta koncentrace na zápas a věci, které lze ovlivnit a z toho plynoucí snížení soupeře na konci první a začátku druhé třetiny. V zápasech se silnějšími protivníky by nás takový výpadek nakonec mohl stát celý zápas," řekl k prvnímu zápasu trenér Jiří Starý.

TROOPERS MAH Košér C - K1 Florbal Židenice 6:6 (2:2, 0:2, 4:2)

Branky: 13., 14. a 43. Adámek, 39. Bouda, 44. Knotek, 45. Horáček - 9. a 40. Bednář, 11., 25. a 28. Zelníček, 38. Sikora

V druhém zápase muži  nastoupili proti TROOPERS C, tedy týmu, který měl za sebou velmi povedený závěr soutěže a sérii sedmi zápasů bez porážky (5 výher a 2 remízy). Bohužel žideničtí nedokázali soupeři vnutit tempo hry, a naopak se spíše přizpůsobili pomalému tempu soupeře, kterému takové tempo vyhovovalo a mohl šetřit síly. Přesto muži většinu zápasu vedli a vypadalo to, že zápas zvládnou dotáhnout k výhře. Pět minut před koncem zápasu při vedení 6:3 přistoupil soupeř k hře v šesti. Tuto pasáž hry Židenice vůbec nezvládly a dovolily postupně soupeři skóre srovnat až na konečných 6:6. "Bohužel jsme celý zápas nedokázali soupeři vnutit rychlejší a aktivnější hru, přesto jsme si vytvořili množství šancí, které ale často zůstaly neproměněny. A ze závěru zápasu nezbývá než se do budoucna poučit a odehrát tyto pasáže výrazně aktivněji, mnohem víc hrát na míčku a celkově kontrolovat hru," hodnotil druhý zápas Starý.

Cíl postoupit do regionální ligy tak nevyšel. Muži skončili na pátém místě, s čímž trenér Jiří Starý spokojen není. "Celkově je nutné hodnotit sezónu jako nevydařenou, protože postupové ambice do regionální ligy se nám nepodařilo naplnit. Jako jeden z hlavních důvodů vidím pokles tréninkové morálky po Vánocích v průběhu ledna a části února, kdy jsme následně v zápasech poztráceli plno bodů. Když se podívám na výsledky s jednotlivými soupeři, tak v celkovém pořadí nás hlavně sráží ztráty s týmy z konce celkové tabulky, s týmy co skončily před námi máme bilanci vyrovnanou nebo pozitivní. Z uplynulé sezóny je jednoznačně potřeba se hlavně poučit, postup byl při pohledu na závěrečnou tabulky letos určitě reálný a příští rok pracovat lépe a jít si tvrdou prací za vytyčeným cílem."