KM automatik FBK Jičín vs. K1 Florbal Židenice - neděle 19. září, 16:30, Sportovní areál Jičín

V rámci 2. kola Extraligy žen Židenice poputují do dalekého Jičína. Oba celky budou mít co napravovat, v prvním kole totiž prohrály. Jičín hrál úvodní část zápasu vyrovnaně s Vítkovicemi, ale nakonec prohrál vysoko 15:3. To Židenice naopak dlouho vedly proti kunratickému Startu98, v 37. minutě se díky trefě Martiny Indrové dostaly do vedení 5:3, ale hostující hráčky zapnuly na vyšší obrátky a zápas otočily a dovedly do vítězného konce. 

Jičín přes léto téměř vůbec neobměnil kádr a nadále se bude moci spolehnout na údernou trojici Gabriela Žůrková - Kristýna Bachmaierová - Nikola Kuchařová. Zejména díky těmto rozdílovým hráčkám bude domácí Jičín v zápase papírovým favoritem. Židenice kromě citelných odchodů nemůžou počítat ani s řadou hráček, které jsou na listině zraněných. Martinu Valehrachovou nadále zlobí koleno, stejný problém má také Karolina Moravcová, kvůli dlouhodobému problému s kotníkem do hry nezasáhne ani Eva Smutná a s angínou laboruje posila Tereza Slavíková. I přes tyto absence budou Dračice škrábat a kousat a nedají domácímu týmu ani milimetr prostoru zadarmo. 

V loňské sezoně se ve vzájemných zápasech oba týmy radovaly z výhry jednou. V 11. kole Židenice zvítězily na půdě soupeře 6:4, ale Jičín svým soupeřkám prohru vrátil ve 21. kole, kdy si z haly Vodova odvezl překvapivé vítězství 7:4. 

Jičín i Židenice budou v neděli bojovat o první body do extraligové tabulky. Kdo se bude radovat z výhry? Zápas můžete sledovat od 16:30 na portálu TVCOM.CZ. 

Kde utkání sledovat

Textový přenos

Video přenos