KM automatik FBK Jičín - K1 Florbal Židenice 3:6 (2:2, 0:3, 1:1)

Branky: 5. a 9. Žůrková, 53. Bachmaierová - 5. a 37. Klára Jahodová, 20. a 33. Janečková, 35. Bílá, 60. Monika Jahodová

Vyloučení: 0-1; Využití: 0-0

Zásahy brankářek: Müllerová - Bílá

Zásahy brankářek: Vokatá 29 - Večeřová 36

V neděli ženy zamířily do Jičína k prvnímu venkovnímu zápasu Extraligy žen. Na tamější hale vyzvaly domácí tým KM automatik FBK Jičín. Domácí hráčky byly v loňské sezóně horším týmem, ale na rozdíl od brněnského týmu zde nedošlo takřka k žádné obměně kádru. Zkušenosti a sehranost tedy hrály spíše pro domácí. Mladý židenický tým ale letos vsází na rychlost a bojovnost, které by měly tyto aspekty vyrovnat. Od úvodního hvizdu se týmy střídaly v držení míčku i vytváření gólových příležitostí a vše naznačovalo, že se bude hrát vyrovnané utkání. První úspěšný střelecký pokus zaznamenala kanonýrka Žůrková, která po přesné nahrávce zakončovala do prázdné branky. Na tuto změnu skóre ale Dračice odpověděly nejlepším možným způsobem a už za necelou minutu bylo srovnáno. Monika Jahodová nahrávkou vybídla sestru Kláru Jahodovou k úniku. Ta si šikovně hodila míček na forhend a překonala již bezmocnou brankářku Vokatou. Domácí byli v úvodní třetině nebezpečnějším týmem, ale Večeřová šance hasila. Na konci sedmé minuty jí pomohla i branková konstrukce, když Kleinová trefila horní tyč. Bohužel míček skončil za jejími zády v čase 8:59, kdy se míček po snaze o založení rychlého protiútoku dostal opět k Žůrkové, která využila příležitosti a vrátila Jíčínu vedení. Od té doby ale brankářky uzavřely své svatyně a další branka padla až ve 20. minutě, 14 vteřin před koncem vyrovnala Natálie Janečková.

Úvod do druhé třetiny byl obdobně vyrovnaný jako v prvním dějství. Jako první v čase 23:49 kapitulovala Večeřová, kterou prostřelila domácí Preisslerová. Naštěstí pro Židenice ale v tu chvíli stála v brankovišti Bachmaierová a rozhodčí branku pro tento prohřešek neuznal. Přibližně od půlky zápasu začaly být konečně efektivní i Židenice. Perfektně rozjetou akci zakončovala v 33. minutě Klára Jahodová, ale na její střelu ještě Vokatá zvládla reagovat. Míček jí ale vypadl a pro dorážející Janečkovou už to byla lehká práce. Dračice se tímto gólem poprvé dostaly do vedení, které už nepustily. Další trefu přidala o dvě minuty později Petra Bílá, která zakončila průnik Nečasové od pravého mantinelu. Ačkoli byla hra vyrovnaná a Jičín místy působil aktivněji, Dračice dávaly soupeři lekci efektivity a trestaly. Parádní druhou třetinu gólově uzavřela Klára Jahodová, které opět nahrávala sestra Monika.

V poslední třetině byl aktivnějším týmem jednoznačně Jičín, a to jak herně, tak střelecky. Nicméně florbal se hraje na góly a ty padly v závěrečné třetině pouze dva. Nejprve vykřesala naději pro domácí Bachmaierová, když trefila skákající míček do brány. Židenice sice reklamovaly hru vysokou holí, ale rozhodčí gól uznal. Jednalo se ale o poslední změnu skóre na straně domácích. V závěrečném náporu, když Jičín zkoušel hru v šesti, ještě upravila Monika Jahodová skóre na závěrečných 6:3, po přihrávce sestry Kláry. Spojení sester Jahodových a jejich bodový přínos si trenéři musí pochvalovat, dohromady v tomto utkání nasbíraly totiž úctyhodných 7 kanadských bodů!

V příštím kole čeká Dračice těžká zkouška. Do Brna zavítají mistrovské Vítkovice, které vyhrály oba dva své úvodní zápasy se skóre 22:7. Jak zápas dopadne můžete sledovat přímo na hale Vodova v neděli od 15:00.

Autor: Ondřej Vývoda