Juniorky o víkendu odehrály dvě utkání v Praze. V sobotu se postavily ACEMA Sparta Praha UNYP a v neděli bojovaly s BLACK ANGELS. Oba zápasy byly gólově velmi bohaté.

V sobotu se nejdříve do vedení dostala domácí Sparta, poté musely oba týmy čelit oslabení, které však úspěšně ubránily. První branka přišla sice až v první polovině úvodní třetiny, ale nabudila holky natolik, že další dvě padly v rozmezí jedné minuty. Poté Sparta snížila dvakrát a Židenice ještě jedenkrát navýšily. Po třetině tak byl stav těsný 4:3 pro Brno.

Druhá třetina byla opatrná a branky opět začaly padat ve druhé půli. O dvoubrankové vedení se postarala Humpolíková, avšak do konce třetiny pražský celek srovnal na 5:5.

Závěrečné dějství bylo opět dost bohaté a to především na branky hostujícího týmu z Brna. Dvěma brankami, o které se postaraly Adéla Žampachová a Lucie Oujezdská, Židenice odskočily. Sparta sice reagovala, ale více než jednu branku už nedokázala vstřelit. Domácí hráčky nevyužily ani nařízené trestné střílení. Nakonec navýšily Hrazdírová, Humpolíková a Straková a brněnské Dračice si tak došly pro vysoké vítězství 10:6.

V nedělním zápase proti Black Angels šly Židenice zásluhou Jančové rychle do vedení. Pražačky však brzy reagovaly a vstřelily dvě branky. Do konce dějství dokázaly ještě Židenice překlopit utkání ve svůj prospěch díky Žampachové a Václavíkové.

Ve druhé části si brněnský celek dokázal udržet své vedení. Na obou stranách padly tři branky. Na straně hostí se o ně postaraly znovu Žampachová a Václavíková.

Úvodem třetí třetiny vstřelila gól Lucie Oujezdská a dostala svůj tým do dvoubrankového vedení. To však dokázal domácí celek dohnat a v posledních třech minutách utkání překlopil výsledek na svoji stranu. Jen těsně tak Židenicím utekl druhý zápas, ve kterém pražský celek zvítězil 9:7.

Hodnocení trenérky juniorek Evy Filipové:

"Začátek zápasu se Spartou byl poněkud obtížný. Poměrně delší dobu nám trvalo srovnat se na hřišti a hrát sjednoceně. I když jsme měly více ze hry, soupeř se neustále dotahoval a šlapal nám na paty, co se týče skóre. Nicméně během třetí třetiny jsme zvýšily tempo hry, získaly jsme kontrolu nad hrou a dokázaly navýšit skóre o dalších pět gólů. Holky si v zápase troufly na individuálnější akce, což výrazně pomohlo k vítězství. Střelecká produktivita byla vysoká a neustále jsme se tlačily do zakončení. Škoda, že jsme si nedokázaly dostatečně efektivně poradit s protiútoky soupeře a být více zodpovědnější v soubojích.

Ztracené body s Black Angels nás velmi mrzí, jelikož se zápas vyvíjel dle našich představ. Střelecky jsme byly aktivní a hra na míčku vypadala velmi dobře. Oproti sobotnímu zápasu jsme byly lépe sehrané a více jsme pracovaly jako tým. Největší problém nám dělala rozehrávka, jelikož jsme byly pasivní, co se týče hráče na míčku i bez. Soupeř nám to vůbec neulehčoval a věděl kdy zakročit a vyvíjet tlak na naši rozehrávku. I když jsme strávily většinu času na míčku a dostávaly se do pěkných kombinací, nedokázaly jsme si pohlídat závěr zápasu. Velkým pozitivem tohoto víkendu je počet vstřelených branek, efektivita na polovině soupeře a individuální úspěchy, včetně dvou vstřelených gólů v oslabení."