V sobotu odpoledne nastoupily juniorky k dalšímu utkání 1. ligy. V ostravské ČPP Aréně je čekal souboj s domácími hráčkami FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Začátek byl poněkud krutý, protože už ve 2. minutě utkání šla Ostrava do vedení. O dvě minuty později následovala další branka, která domácím zajistila dvoubrankový náskok. Ještě do konce prvního dějství skóre pojistila Gajdečková. Snad ještě horší vstup zažil tým Evy Filipové ve druhé třetině. Neuplynula ani první minuta a Ostrava navýšila o další dvě branky. Další dvě přidala ještě v průběhu třetiny. Židenice tak v polovině utkání prohrávaly 7:0. To je výsledek, se kterým už se v rozjetém zápase jen těžko hýbe. Nicméně do konce utkání zbývala ještě třetina a půl. Se stavem týmu hostí se rozhodla něco udělat Oujezdská, která se postarala o první branku na straně Židenic. Ovšem vzápětí byla ze stejného týmu vyloučena za sekání Humpolíková a tak Židenice nemohly dostat po vstřeleném gólu Ostravu znovu pod tlak. Naštěstí oslabení dokázaly Dračice ubránit bez zaváhání a ještě k tomu vzápětí přidaly branku navíc. O tu se postarala Anna Do. Druhá část tak končila rozdílem pěti branek. Vstup do třetiny opět zvládl lépe soupeř, který ihned skóroval. Poté Židenice zamkly bránu a k mnoho akcím už ostravské nepustily. Následovalo vyloučení na straně hostí a trest si šla odpykat Hrazdírová, která svůj prohřešek později odčinila, když v přesilové hře vstřelila další gól a Židenice tak snížily na 8:3. V závěru třetiny se podařilo skórovat ještě Zemánkové, ale branka přišla také na straně domácích a konečný stav utkání tak skončil ve prospěch domácí Ostravy 9:4.

Další den následovalo utkání proti druhému ostravskému celku 1. SC TEMPISH Vítkovice. To se začalo vyvíjet lépe, než to sobotní. Oba týmy si od začátku tvořily šance a hrály aktivní florbal. První gól přišel z hole vítkovické Částečkové, ale bezprostředně poté se prosadila také židenická Tučková. Stav utkání byl tak stále vyrovnaný. O sedm minut později se postarala o vedení Straková. To trvalo ale pouhých 29 vteřin, protože Vítkovice našly ihned odpověď. První část tak skončila remízovým stavem. Ještě v úvodu druhé třetiny spolu týmy držely krok. Po odehraných 33 vteřinách se prosadila vítkovická Kalábová a o necelé dvě minuty později na to reagovala Jančová, která naposledy v zápase stav dorovnala. Poté už zápas režírovaly spíše hráčky Vítkovic. Do konce třetiny navýšily ještě celkem pětkrát. V závěru se o branku Židenic postarala Žáková. Nařízené oslabení, které se z velké části přeneslo do třetí třetiny, Židenice přežily. Minutu na to ale Vítkovice opět skórovaly. V posledním dějství už Dračice recept na překonání soupeřovy brankářky nenašly a Rytířky tak odskočily na velký rozdíl osmi branek. I přes povedený úvod a vylepšený vstup Židenice podlehly svému soupeři 12:4.

Hodnocení trenérky juniorek Evy Filipové:

"Pokud bychom si v zápase s FBC Ostrava odmyslely první třetinu, tak to byl povedený zápas. První třetinu jsme opět zaspaly a soupeř nám odskočil o čtyři góly. Nedokázaly jsme dostatečně rychle zareagovat na jejich přesuny a dávaly jsme jim dost prostoru na hru. V další třetině jsme si začaly zodpovědně rozebírat hráčky, což umožnilo několik zisků míčku. Začaly jsme využívat i šířku hřiště a lépe jsme kombinovaly na středu hřiště. Opět se nám podařilo úspěšně odbránit dvě oslabení. Střel na bránu jsme měly požehnaně. Kdybychom alespoň polovinu proměnily, mohly bychom určitě zdramatizovat finální výsledek.

Koncentrace, sebevědomí na hřišti, hra v útoku, fantastická atmosféra a mnoho dalších pozitivních zážitků. I když tomu výsledek úplně nenasvědčuje, tak jsme s Vítkovicemi odehrály skvělý zápas. Po celou dobu zápasu jsme držely osobní hru, což se z větší části dařilo plnit. Zlomová byla druhá třetina, kdy jsme polevily v hlídání si hráček a chodily zbytečně do zdvojení, čehož soupeřky využily. Každopádně si ze zápasu odnášíme spoustu pozitivních poznatků. Obecně během víkendu se nám velmi dařila spolupráce a hra v útoku, čemuž nasvědčuje i vysoký počet střel na bránu."