V Pohořelicích odehráli junioři první zápasy v novém roce. Ke dvěma utkáním nastoupili v sobotu 6. ledna. Nejdříve se utkali s FBC Dragons. V první části hry nepadl jediný gól a za stavu 0:0 šly oba týmy do další třetiny. V ní si dvoubrankový náskok během 4 minut vytvořil soupeř. Do konce tohoto dějství však dokázaly Židenice výsledek otočit ve svůj prospěch. Obrat odstartoval svým gólem Krahula a následovala branka Drobka. Poté Židenice přežily oslabení a jen chvíli po jeho ukončení své vyloučení odčinil trefou Papoušek. Závěrečnou třetinu však lépe zvládl soupeř. V úvodu dokázal vyrovnat, poté dostal k dispozici přesilovou hru, kterou nezužitkoval, ale koncem třetiny se dostal do vedení. Na čtvrtý gól kyjovských Draků už nedokázali žideničtí junioři zareagovat a padli tak těsně i přes povedenou druhou třetinu 3:4.

Druhé utkání sehráli kluci s domácími Panthers Pohořelice. Průběh tohoto utkání byl zcela odlišný oproti prvnímu zápasu. Úvodní třetina byla velmi opatrná z obou stran. Židenice zásluhou Hnaníčka šly do vedení už ve 4. minutě, ale to bylo z tohoto dějství všechno. Ačkoliv oba týmy další šance měly, nedokázaly je proměnit. V závěru druhé třetiny domácí tým sice vyrovnal, ale ještě v též třetině 15 vteřin před koncem skóroval Slavík a znovu vzal vedení na stranu brněnského týmu. Poslední část hry si Židenice pohlídaly a díky Hnaníčkově další proměněné střele se soupeři vzdálily na rozdíl dvou branek. Na poslední trefě Židenic se podíleli Pohořeličtí Pantheři, kteří si nešťastně vstřelili vlastní gól. Utkání tak vyšlo lépe pro brněnské juniory, kteří si z utkání odnesli všechny 3 body.

Hodnocení trenéra juniorů Dominika Němčanského:

"Po celou dobu prvního utkání po Vánocích nás trápila naše individuální kvalita i týmové kombinace. V utkání jsme vytvářeli obrovské chyby v obraně při propadech v situacích 1v1 a obsazování hráčů. První třetina byla z naší strany hodně nevýrazná a nedařilo se nám ani směrem do útoku, ani směrem do obrany. Druhá třetina z naší strany byla výrazně lepší hlavně směrem do útoku, kde se nám podařilo zvýšit počet střel a dostat se do vedení. Ve třetí třetině přišlo opět zhoršení a krom toho, že se nám směrem dopředu nepodařilo skoro nic, tak naše fatální chyby v obraně nás v tomto zápase nakonec stály všechny body.

Druhé utkání mělo podobně nevýrazný průběh z naší strany a i přes zlepšenou kombinační hru se nám nedařilo prosazovat. Soupeř v průběhu zápasu neměl příliš moc šancí, ale i přesto se jim podařilo dorovnat a nás tak dostat pod tlak. Zlomový bod zápasu byl náš vstřelený gól po náhodném odrazu. Od tohoto momentu jsme získali potřebnou lehkost, a hlavně lajna složena z dorostenců, vytvářela pohledné a rychlé kombinace. Bohužel jsme naráželi na další problém a to neproměňováni šancí.

Celkově tedy i přes získané 3 body, nemůžeme být příliš spokojení. U části týmu mi chybí větší chtíč se zlepšit a samostatná práce na nedostatcích. Naopak jako pozitivní vnímám zapojeni dorostenců do juniorské kategorie, kdy jsou velice platnými členy týmu a dokážou převzít otěže zápasu a tyto zkušenosti pak využít v dorostenecké kategorii."