Proti Zlín Lions a Aligators nastoupili o víkendu junioři na domácím turnaji na VUT. Díky proměněnému nájezdu Petra Svobody se domácí tým dostal v prvním zápase do vedení na začátku úvodního dějství. Netrvalo však dlouho a soupeř stav utkání vyrovnal. Do druhé třetiny tak oba týmy vstupovaly s vyrovnaným výsledkem. Ani druhá část nebyla jiná. Po střelách Vítězslava Štěpána a Matěje Chovance byl výsledek utkání pět vyrovnaný 3:3. Až závěrečné dějství rozhodlo o vítězi zápasu. Ještě minutu před koncem ukazovala výsledková tabule stav utkání 5:5, avšak pár vteřin před koncem překlopil skóre zápasu na svoji stranu soupeř a Zlín Lions tak bral těsné vítězství 6:5.

Ve druhém zápase měl střelecky navrch spíše soupeř z Aligators. Postupně si během prvních dvou třetin vytvořil náskok 5:0, který se Židenicím jen těžko doháněl. Na konci druhé třetiny připravil o čisté konto hostujícího brankáře Matěj Chovanec. Závěrečné dějství bylo bezbrankové a i ve druhém zápase Židenice na svého soupeře nestačily a podlehly 1:5.

Hodnocení trenéra juniorů Michala Havelky:

"V prvním utkání proti Zlínu jsme podali velmi dobrý výkon z hlediska konfrontace se soupeřem. V utkání náš výkon rostl zejména co se týče kvality a rychlosti hry. Celkově jsme odehráli super utkání, za které hráči zaslouží pochvalu. Zásadnější aspekt ke zlepšení vidím v tom, že náš výkon v utkání je odvislý nikoliv od toho, co umíme, ale od toho, co se nám podaří. Na tom je potřeba do budoucna pracovat a chodit do utkání sebevědoměji.

Podobný aspekt ovlivnil i druhé utkání proti Aligators, kde v úvodu utkání dvakrát skóroval soupeř a naše zápasové rozpoložení to hned v úvodu hodně ovlivnilo, i přesto, že máme dostatek schopností a dovedností soupeře přehrát. V tomto utkání jsme hráli příliš složitě dopředu a kombinační hra neměla z naší strany takovou kvalitu, i proto se nám nedařilo dát soupeři více gólů.

Celkově vidím velké pozitivum v tom, že nám turnaj ukázal aspekty, na kterých máme dál pracovat, což je zejména rozvoj sebevědomí."