Sezona všech kategorií už míří do cílové rovinky a jinak to nemají ani dorostenci. Ti odehráli v neděli předposlední turnaj své ligy. Do Tuřan dorazili, aby odehráli dvě utkání proti Florbal Vsetín a FBC Dragons.

V prvním zápase přišla úvodní branka až v přesilové hře Židenic, kdy se po provinění soupeře a následném odpykávání trestu, prosadil Matěj Chovanec. Jakmile si ale vsetínský celek odseděl svůj trest, na branku brzy reagoval.

První třetina tak skončila vyrovnaně a dost podobný průběh měla i ta druhá. Nejdříve navýšil Vsetín, poté vyrovnal svojí trefou Štěpán Vašíček, ale v závěru znovu navýšili Valaši. Možnost ke znovu vyrovnání dostal Matěj Chovanec, který se chopil trestného střílení. Ten však svoji šanci neproměnil a do závěrečného dějství vstupovaly Židenice s jednogólovým mankem.

V závěrečné části už převzal otěže zápasu spíše soupeř a třemi brankami v průběhu třetiny rozhodl. Druhý gól Štěpána Vašíčka v tomto zápase výsledek utkání příliš moc nezměnil. Brněnští dorostenci tak v prvním zápase padli 6:3, ačkoliv se od úvodu statečně drželi.

Druhé utkání nemělo tolik vyrovnaný úvod, jako zápas předchozí. Žideničtí dorostenci ztráceli už v úvodu druhé třetiny na soupeře tři branky. Avšak tato ledová sprcha je probrala natolik, aby se v průběhu druhé třetiny zvedli a soupeře dotáhli. Dvěma góly přispěl k obratu Štěpán Vašíček a dále se prosadil také Matěj Chovanec a David Chajda. Židenicím se tak povedlo obrátit utkání ve svůj prospěch.

V závěrečném dějství to neměl ani jeden tým jednoduché. Dobrým vstupem získali utkání na svoji stranu kyjovští Draci, ale ti žideničtí se nedali. Nejdříve snížil po úspěšném trestném střílení Petr Svoboda, poté dokonal hattrick Štěpán Vašíček a vítěznou branku vstřelil Matěj Chovanec. V závěru se FBC Dragons dostalo na dostřel díky proměněnému trestnému střílení, avšak na vyrovnání utkání už to nestačilo. Brněnští Draci si tak odnesli po vyrovnaném boji 3 body.

Hodnocení utkání trenéra dorostenců Dominika Němčanského:

"První utkání jsme odehráli se soupeřem, který měl větší individuální kvalitu. I přesto jsme dokázali držet se soupeřem celý zápas krok a rozhodovalo se až ve třetí třetině. Zápas nakonec zvládl soupeř, protože se nám nepodařily věci, ve kterých jsme mohli soupeře předčít. Bohužel jsem udělali příliš moc chyb v obraně a nedokázali jsme efektivně využívat naše šance. Se zakončením máme dlouhodobě problém, kdy nám dlouho trvá rozhodnutí právě pro střelu. Každopádně hráči si zaslouží pochvalu, protože se jednalo o hezké florbalové utkání, které patřilo k nejhezčím, které jsme letos odehráli.

Druhé utkání začalo o poznání hůře. Soupeř rychle odskočil do vedení a my jsme celou první třetinu dělali naivní, nelogická rozhodnutí, která vedla k celkové herní nepohodě. Zápas se začal lámat až se nám podařilo vstřelit první gól. Od té doby jsme začali utkání postupně otáčet na naši stranu. I přes velké přelívaní skóre a časté zásahy v podobě vyloučení na obou stranách, tak jsme udrželi chladnou hlavu a podali jsme ve druhé půli utkání velice sebevědomý výkon, který nás nakonec dovedl až k vítězství. Toto utkání nebylo sice asi tak hezké na pohled, ale tým ukázal, že udělal velký progres přes sezónu hlavně právě v oblasti psychické odolnosti.

Na závěr bych chtěl již tradičně pochválit oba naše brankáře, kteří nás v obou utkáních v kritických chvílích podrželi a dali nám příležitost zvítězit."