Dva soupeři čekali juniory v sobotu na ligovém turnaji, který se odehrál v Hodoníně. Nejdříve nastoupili proti domácímu týmu ŠSK ZŠ OČOVSKÁ HODONÍN. Po první části byl v jednogólové výhodě soupeř. Ve druhé části již bylo k vidění branek více. Nejdříve odskočil soupeř ještě o jeden gól. Na to však reagoval Matěj Chovanec, který stav snížil na 2:1. Následovalo vyloučení židenického hráče, které soupeř těsně před koncem trestu využil a záhy ještě další branku přidal. Znovu se příležitosti chopil Matěj Chovanec a svým gólem snížil na rozdíl dvou gólů. Dobře naladěný Chovanec se prosadil i potřetí. Tím uzavřel svůj hattrick a také svůj tým posunul na dostřel svému soupeři. Stačilo už pouze málo, aby Židenice vyrovnaly a jaly se utkání zvrátit na svoji stranu. Jenomže to se domácím nepozdávalo. Nenechali tedy nic náhodě a dalšími pěti brankami si výsledek utkání pojistili. Během devíti minut tak utkání jednoznačně zvrátili na svoji stranu a zvítězili 9:3.

Ve druhém zápase se utkali junioři se 4. týmem tabulky a tak bylo jasné, že je nic jednoduchého nečeká. Po úvodním gólu Otrokovic se dokázaly prosadit také Židenice a zásluhou Adama Kasala vyrovnaly na 1:1. Kasal byl však chvíli poté vyloučen. Oslabení dokázali kluci ubránit, ale i přes to si do konce třetiny našly dvě střely cestu za záda Starého. Dalšími dvěma brankami navýšily Otrokovice během druhé třetiny a vytvořily si rozdíl čtyř gólů. Ve třetím dějství se o zvrat pokusil ještě Vítězslav Štěpán. Jeho branka však neodstartovala žádný obrat a soupeř dále odskakoval. Židenicím byly během poslední části hry nabídnuty dvě přesilovky. V těch si ale šanci, která by skončila gólem bohužel nevytvořily a ze zápasu tak odcházel vítězně soupeř, když brněnské porazil 9:2.

Hodnocení trenéra juniorů Dominika Němčanského:

"I díky nepředvídatelným problémům na cestě na turnaj byl náš vstup do prvního utkání poněkud vlažný. Časem jsme se ovšem dokázali dostat do zápasu a první dvě třetiny byla k vidění vyrovnaná hra s šancemi na obou stranách. Třetí třetina ovšem opět ukázala naši nedostatečnou schopnost zvládnout tlak zápasu s blížícím se koncem. Během krátké chvíle jsme obdrželi góly a od této doby jsme na hřišti působili odevzdaným dojmem.

Druhé utkání bylo proti technicky i herně lepšímu soupeři a naším úkolem bylo najít na soupeře recept. Po celou dobu utkání se nám dařilo dobře plnit defenzivní styl a soupeře jsme nedostávali do vysokého počtu velkých šancí. Bohužel nám v tomto utkání zlomilo vaz neproměnění některých brejkových situací a naše velké chyby v rozehrávce, které se nám stávají bohužel po celou dobu turnaje."