K1 Florbal Židenice - KM automatik FBK Jičín 4:7 (1:3, 1:2, 2:2)

Branky: 20. Pravcová, 34. Dernerová, 41. Indrová, 60. Romančáková - 10. Kuchařová, 10. Žůrková, 19. Erbanová, 25. a 51. Bachmaierová, 39. Růžičková, 49. Paulovičová

Vyloučení: 1-1

Využití: 0-0

Zásahy brankářek: Večeřová 18 - Vokatá 32

Ve 20. kole Extraligy žen přijely na palubovku nové haly na Vodové ulici florbalistky Jičína. Favoritem utkání byly domácí Židenice, které se před utkáním nacházely na 7. místě, zatímco Jičín na desátém a které zvítězily v posledních třech vzájemných zápasech. Papírové předpoklady se ale v tomto zápase nenaplnily. Domácí hráčky sice do zápasu vstoupily výborně, vytvořily si tlak a slibné příležitosti, ale do vedení se dostal hostující tým. Standardní situaci z poměrně velké vzdálenosti zahrála Kuchařová překvapivě po zemi a překvapila všechny zúčastněné v čele s brankářkou Večeřovou. A o pouhých 18 sekund později zvýšila na 2:0 Žůrková. Aby toho nebylo málo, minutu před koncem nepříliš koukatelné první třetiny zvýšila na rozdíl tří branek bývalá česká reprezentační rychlobruslařka Karolína Erbanová. Jiskřičku naděje vykřesala Kamila Pravcová, která vymetla šibenici po povedené samostatné akci. Židenice chtěly s nepříznivým skóre něco udělat a do druhého dějství nastoupily aktivně. Bohužel se jim nedařilo proměňovat šance, naopak Jičín tuto činnost zvládal bravurně. Pět minut po startu třetiny totiž zvýšila podruhé na rozdíl tří branek kanonýrka Bachmaierová. Andrea Dernerová sice snížila na 2:4, ale hosté znovu odskočili, tentokrát díky trefě Růžičkové ze standardní situace. Ve třetí třetině čekala na domácí hráčky hra ve čtyřech po provinění Dernerové. Jičín nabídnutou příležitost navýšit skóre nevyužil, ba naopak se domácím podařilo snížit. V oslabení se totiž prosadila Martina Indrová a náskok hostů čítal už pouze dva góly. Zdálo se, že by branka v oslabení mohla domácí tým nakopnout, ale veškeré naděje utnula dvojice Paulovičová-Bachmaierová. Oběma hráčkám se totiž podařilo vymést šibenici domácí svatyně, díky čemuž Jičín vedl již 7:3. Kosmetickou úpravu na výsledku udělala Lucie Romančáková, která nepohrdla odkrytou brankou po vybídnutí Barbory Sedláčkové. Jičín tak dotáhl překvapení 20. kola do cíle a z Brna si odvezl 3 body za výhru 7:4.