Lucko, v anketě o nejlepší gól měsíce jsi získala nejvíc hlasů. Co ty na to? 

Určitě to potěší. Sama jsem z něj měla velkou radost, když jsem ho dala, tak jsem ráda, že se líbil i ostatním (usmívá se).

Do ankety ses tentokrát dostala s dvěma brankami, největší počet reakcí dostala výstavní trefa ze vzduchu z voleje v domácím vítězném zápase s Panthers. Popiš, jak branka padla a jak bylo těžké seřídit mířidla?

Bylo to v přesilovce po odraženém balónku. Nedokážu říct, jestli to bylo lehké nebo těžké, byla to spíš náhoda (směje se).

Povedlo se ti někdy vstřelit podobnou branku?

V Extralize určitě ne. Pouze v první lize, a to opravdu jen zřídka.

Panterky, které letos předvádí výborné výkony a jsou zatím na 5. pozici, jste nakonec porazily vysoko 10:3. Čím to, že z papírově vyrovnaného utkání to byla nakonec jednoznačná záležitost?

Dle mého jsme byly na zápas dobře naladěny, což je vždy plus, ale určitě za tím stálo i to, že Panterky zrovna neměly den. Tuhle sezónu mají pěkné výsledky, tak jsme zápas určitě nechtěly podcenit a dát do toho všechno.

Po výborných výkonech přišla série tří proher v řadě, což může zkomplikovat cestu do play-off. Proč se v uplynulých zápasech týmu nedařilo?

Na to bych taky ráda znala odpověď. Někdy se daří a někdy zase ne, bohužel pro nás to teď párkrát nevyšlo a teď už pravdu nemáme na výběr. Nehrály jsme moc zodpovědně a soupeř toho uměl využít.

Podcenily jste sobotní zápas s Jičínem?

Určitě nepodcenily. S Jičínem to je většinou vyrovnané utkání, proto jsme chtěly hned od začátku nastoupit s nasazením, aby nám nic neuteklo, ale bohužel dvě rychlé branky Jičína nás vykolejily a už jsme je nedokázaly dotáhnout. Což si myslím, že je pro nás dlouhodobý problém, málokdy umíme otočit utkání na naši stranu, snažíme se na tom pracovat, ale zatím se to moc neprojevuje.

Do konce základní části zbývají 2 zápasy – v neděli doma s Bohemians a o týden později venku odložený zápas se Startem. Co se oproti třem posledním utkáním musí změnit, abyste je dovedly do vítězného konce a do play-off postoupily?

Rozhodně si to musíme srovnat v hlavě. Hrát umíme a děláme si to těžší pouze naší nedůsledností. Dobře se vyspíme, dáme si dobrou snídani a asi zavedeme místo teploměrů před zápasy něco, co bude měřit naši naladěnost na zápas (směje se). Protože to pro nás bude klíčem k úspěchu.

Letos se ti daří a s 22 body jsi v čele kanadského bodování týmu. Dáváš si nějaké osobní cíle do sezony? 

Můj osobní cíl byl, abych byla v zápase klidnější. Občas jsem jak pako a dělám zbrklé věci, což bych chtěla odbourat! Myslím, že se mi to celkem daří, ale například moje naivní nahrávky přes více hráčů jsou ještě někdy v zápase vidět (směje se). Být na vrcholu bodování pro mě není prioritou, ale je to příjemný pocit.

V únoru jsi bojovala taky o výhru v anketě o nejlepší hráčku měsíce, ale nakonec tě předběhla Bára Sedláčková. Vzkázala ti, že sis ocenění zasloužila více, ale proti byla její fanouškovská základna na Instagramu.

Jak už Barča psala v rozhovoru, je velmi soutěživá, a to jsem věděla (směje se). Sdílela jsem anketu u mě na Instastories a díky tomu mi přibyly nějaké hlasy, tak jsem si říkala, že buďto to dopadne, nebo ne. Ale Barča se svojí fanouškovskou základnou nezklamala (směje se).

Chtěla bys něco vzkázat na konec rozhovoru?

Určitě bych chtěla poděkovat za hlasy, jak v anketě o nejlepší hráčku měsíce, tak i o nejlepší gól měsíce. Budu ráda, když nás budou naši fanoušci teď v těch důležitých zápasech sledovat a fandit nám aspoň za monitorem. Těšíme se na vás zase na tribuně!