Svůj turnaj v Morkovicích odstartovali dorostenci zápasem proti SFK Kozel Kroměříž. V tomto utkání museli čelit několika vyloučením. Po první třetině měl pouze o jednu branku navrch soupeř. Zatímco Židenicím se povedlo zásluhou Lukáše Ulbricha skórovat pouze jedenkrát, soupeř se prosadil hned dvakrát a nesl si tak do druhé části hry vedení. To navýšil právě hned v úvodu třetiny, když židenický tým v oslabení potrestal brankou. Nedlouho na to hráči Kroměříže přidali další gól a odskočili tak Židenicím o 3 branky. Následoval přísný osobní trest pro Matěje Chovance. V tomto oslabení Kozel Kroměříž opět svoji převahu využil a do konce třetiny znovu ještě navýšil. V posledním dějství dostaly i Židenice možnost využít oslabení soupeře a to dokonce dvakrát. Ačkoliv se jim ani jedna přesilová hra proměnit nepodařila, dokázaly vstřelit druhou branku v zápase. O tu se postaral Matěj Bařák. A tím tak zápas skončil ve prospěch soupeře 7:2. Druhý zápas, kdy Židenice nastoupily proti FBC Slovácko, měl překvapivý úvod. V první třetině totiž nepadla jediná branka. Až v 19. minutě se poprvé v zápase prosadil Svoboda a poslal tak Židenice do vedení. Chvíli poté ho následoval Chovanec a dále mohly Židenice ještě využít čtyřminutové oslabení soupeře. To bohužel nevyužily, naopak soupeř dvakrát skóroval a dorovnal stav utkání. Druhá třetina tak přinesla dohromady čtyři branky. V úvodu třetího dějství se poprvé v zápase dostalo do vedení Slovácko, následně si však odpykávalo další trest a tuto příležitost využil Štěpán Vašíček ke skórování. V posledních čtyřech minutách zápasu šláply Židenice ještě na plyn a přidaly další tři branky. Trefili se Pokora, Novák a znovu Vašíček. Druhý zápas tak dorostenci zvládli a zvítězili v něm 6:3.

Hodnocení trenéra Dominika Němčanského:

"První utkání bylo od samého začátku ve vysokém tempu a velice vyrovnané. V první třetině se nám ovšem dařilo úspěšně přehrávat napadání soupeře a byla na nás vidět velká herní pohoda. Ve druhé části se nám ovšem bohužel opakoval stejný scénář, jako v některých předchozích utkáních. Hráči se začali místo naší hry soustředit na okolní vjemy. Vše bohužel vygradovalo naprosto zbytečným vyloučením, kdy soupeř převzal otěže zápasu a využil psychické pohody. Zbytek zápasu už se spíše dohrával a my se už nedokázali do něj dostat zpátky a pokusit se o zvrat v něm.

Druhé utkání bylo hned od začátku v naší režii a vstoupili jsme do něj podobně jako v prvním. Pěknými kombinacemi se nám dařilo dostávat do šancí a zapas jsme měli pod kontrolou. Bohužel přišla opět lehce opatrnější pasáž, kdy soupeř bohužel zapas dotáhl a výsledkově odskočil. Většina třetí třetiny ovšem byla opět v naší režii a nám se dařilo vyvíjet velký tlak na soupeřovu obranu. V závěru zápasu se nám dostalo zasloužené odměny, když jsem konečně prolomil naší střeleckou smůlu a v samém závěru utkání otočili na naši stranu.

Hráči si můžou z utkáních odnést spoustu cenných zkušeností. Hlavní bude ponaučení z prvního utkání, kdy jsme opět obrátili naši pozornost jinam, než by měla být. Pozitivní je zjištění, že výrazně lépe zvládáme pasáže, kdy máme herní převahu, kterou se nám nedaří zužitkovat. Hlavně ve druhém utkání to byl klíč k úspěšnému zvládnutí a díky naší vytrvalosti se dostavila odměna v podobě 3 bodů."