Napravit reputaci z nepovedeného utkání 4. kola budou moci Židenice v sobotu 10. října. Od 20:00 se totiž utkají s ostravským FBC. Současný lídr tabulky Extraligy žen si v průběhu nového soutěžního ročníku připsal plný počet bodů a díky lepšímu skóre je zatím v tabulce před rivalem z Vítkovic. Ve čtyřech zápasech se ostravské hráčky zapsaly do střeleckých statistik hned 41x, Dračice se tak v obranné fázi budou muset mít na pozoru. Naposledy ostravské útočné esa nezastavila Mladá Boleslav, která na domácím hřišti prohrála vysoko 5:11. Šesti body se v zápase blýskla reprezentantka Denisa Kotzurová (2+4) a pěti brankami Kristína Hudáková. 

Židenice bohužel čtvrté kolo nezvládly, nedokázaly tak bodovat ani v druhém domácím utkání v této sezoně. Dračicím neseděla role favorita, i přes obléhání olomoucké svatyně totiž s FBS prohrály 2:6. Olomouc si ve druhé třetině vypracovala tříbrankové vedení, ještě do jejího konce ale židenické hráčky dvakrát snížily. Ve třetím dějství se ale drama nekonalo, Olomouci se podařilo vstřelit další dva góly, a dotáhnout tak zápas do vítězného konce. V Brně se tak zrodilo největší překvapení 5. kola Extraligy žen.

Židenice tak mohou napravit zaváhání, ale proti bude aktuálně nejlepší tým Extraligy žen. V loňské sezoně Židenice na svého soupeře recept našly, když doma zvítězily 7:4. Jak dopadne tento zápas můžete sledovat v sobotu 10. října od 20:00. 

Vzájemná utkání ze sezony 2019/2020:

1.kolo FBC ČPP OSTRAVA - K1 Florbal Židenice 8:7 (1:1, 3:4, 4:2)

12.Kolo K1 Florbal Židenice - FBC ČPP OSTRAVA 7:4 (2:1, 4:2, 1:1)