FBC ČPP OSTRAVA - K1 Florbal Židenice 8:4 (2:0, 2:3, 4:1)

Branky: 6. a 55. Mlejnková, 19., 42. a 53. K. Hudáková, 21. Kotzurová, 30. Pastušková, 43. Vrlíková - 29. a 32. Filipová, 39. M. Jahodová, 48. Pravcová

Počet střel: 31-22

Vyloučení: 0-1

Využití: 1-0

Zásahy brankářek: Tomšová 18 - Remešová 23

Diváků: 0

Nikdo přesně neví, na jak dlouho bude ostravské utkání pro oba týmy poslední. I z toho důvodu se sobotní zápas odehrál v rozpačité atmosféře. Jindy zaplněné ostravské tribuny zely prázdnotou, ale i tak oba týmy nastoupily do zápasu s jediným cílem – vyhrát! Židenice vstoupily do zápasu jako papírový outsider a kvalita soupeře se projevovala od první minuty, kdy Ostrava kontrolovala míček na svých hokejkách. Dračice dokázaly odolávat domácímu nátlaku až do 6. minuty, kdy se poprvé v zápase trefila Mlejnková. Ta samá hráčka se mohla znova prosadit v samostatném úniku o šest minut později, ale tentokrát skvěle zasáhla Remešová. I přes úspěšné bránění ostravských výpadů skončila první třetina 2:0 pro domácí, když chybnou rozehrávku brněnských hráček potrestala Kristína Hudáková. Těsně před koncem druhé třetiny byla navíc potrestána dvouminutovým trestem židenická Jahodová.

Oslabené Židenice tak byly sevřené hned od začátku druhé třetiny a tuto přesilovou hru využila už po čtrnácti vteřinách druhé třetiny Kotzurová. Po tomto inkasovaném gólu se hra trochu vyrovnala a i Židenicím se dařilo chvílemi kontrolovat míček a ohrozit domácí kasu, což přineslo i první branku brněnského týmu. Filipová se celkem náhodou dostala k míčku na středu hřiště, ale naprosto cíleně prostřelila vše, co jí stálo v cestě. Bohužel Ostrava na tento gól odpověděla už po 20 vteřinách, kdy se nadvakrát prosadila Pastušková. Filipová se s nepříznivým stavem 4:1 nesmířila a po nádherné nabídce od Dernerové opět snížila na rozdíl dvou branek. Konec druhé třetiny patřil k nejlepší části brněnského týmu a byl po zásluze odměněn dalším gólem, který zaznamenala Monika Jahodová, pro kterou se jednalo o první branku v nejvyšší soutěži žen. Více z nadějných šancí Židenice nevytěžily, a tak do šatny odešly se ztrátou jedné trefy.

Do poslední třetiny tak ženy vstupovaly pouze s jednogólovou ztrátou, bohužel po nadějné druhé třetině Ostrava nedovolila žádnou šanci pro zdramatizování zápasu. V úvodu závěrečné části domácí hráčky ukázaly, proč se dlouhodobě pohybují v čele soutěže. Už po dvou minutách, po krásných florbalových momentech, odskočily opět na rozdíl tří branek po zásazích Kristíny Hudákové a Vrlíkové. Ostrava uklidněná výsledkem naštěstí nepokračovala v tempu střílení branek, ale stále byla lepším týmem na hřišti. Židenice se dopředu dostávaly jen výjimečně. Jeden z takových útočných výletů skončil standardní situací, kterou jako poslední židenická hráčka využila Kamila Pravcová. Naopak domácí hráčky přidaly ještě další dva góly, což udělalo ze zápasu jednoznačnou záležitost. O tyto zásahy se postaraly Kristína Hudáková, která tímto gólem dovršila hattrick, a Mlejnková.

Židenice prohrály druhé utkání v řadě, vynucenou přestávku tak přečkají na šestém místě se ziskem šesti bodů.