Na historicky první zápas Extraligy žen zavítalo do hodonínské haly TEZA nad 200 diváků, kteří se ještě nestihli usadit, a už byli svědky úvodní branky. Hned v 15. sekundě totiž překonala domácí Remešovou Tůmová. Pražanky byly po rychlé brance na koni a udržovaly si mírný tlak. Hráčkám v růžových dresech se ale podařilo rychlé vyrovnání, v šesté minutě odstartovala svůj střelecký koncert Natálie Janečková. Židenicím se ve 14. minutě podařilo otočit skóre díky Lucii Romančákové. Panthers si s inkasovanou brankou nelámaly hlavu a o minutu a půl později srovnaly. Hosté měli lehce navrch a do konce prvního dějství dokonaly obrat, prosadila se kapitánka Anežka Slaná. Do šaten tak odešel v lepším rozpoložení hostující celek.

Židenice si uvědomovaly roli favorita a chtěly s nepříznivým výsledkem něco udělat. Do druhé třetiny nastoupily s pozměněnou taktikou, která začala nést ovoce. Vyrovnání přinesla 4. minuta druhé třetiny, když si střelu Staňkové nešťastně srazila do vlastní branky Lochmannová. O dvě minuty později už Židenice znovu vedly, krásnou akci zakončila do prázdné branky Eva Filipová. Netrvalo dlouho a Dračice utekly do dvoubrankového vedení, druhou trefu v utkání zaznamenala Natálie Janečková. Jiskřičku naděje vykřesala Lochmannová, která tentokrát našla správnou branku a snížila na rozdíl jediného gólu. To však bylo ze strany Panthers na dlouhou dobu vše. Židenice převzaly otěže utkání a na hřišti dominovaly. Po chybě v rozehrávce zvýšila na 6:4 aktivní Zuzana Hubáčková. Za další minutu přidaly domácí hráčky další gól, dlouhý nához Indrové z voleje využila Andrea Dernerová, na kterou o pouhých třicet sekund později navázala Natálie Janečková, jež završila hattrick! Dračice byly na koni, bavily se florbalem a přidávaly další zásahy. Další pohlednou akci na jeden dotek zakončila druhou brankou v utkání kanonýrka Dernerová. Na 10:4 zvýšila výborně hrající a později vyhlášená nejlepší hráčka utkání Lucie Romančáková a jedenáctý hřebíček do pražské rakve zatloukla Šárka Staňková. Domácí tým tak v druhém dějství nasázel svým soupeřkám hned devět branek a o vítězi bylo rozhodnuto.

Třetí třetina už další gólové hody nepřinesla. Dvanáctý gól přidala po přihrávce Markéty Sedláčkové Eva Nečasová a kosmetickou úpravu skóre obstarala Veronika Zittová, která snížila na konečných 12:5. Židenice tak zvládly výjezdní utkání s Hodonínem, soupeři nasázely 12 branek a získaly tak potřebné tři body, díky kterým si upevnily 5. místo v tabulce Extraligy žen.

K1 Florbal Židenice – Panthers Praha 12:5 (2:3, 9:1, 1:1)
Branky: 6., 27. a 33 Janečková, 14. a 38. Romančáková, 24. Lochmannová (vl.), 27. Filipová, 32. Hubáčková, 33. a 35. Dernerová, 39. Staňková, 43. Nečasová – 1. Tůmová, 15. Havlíková, 18. Slaná, 30. Lochmannová, 50. Zittová
Vyloučení: 2 - 1
Využití přesilovek: 0 - 0