K1 Florbal Židenice - FbŠ Bohemians 10:8 (4:3, 2:2, 4:3)
Branky:
2. Nečasová, 13. (PH) a 36. Indrová, 15. a 56. Janečková, 18. a 60. Staňková, 33. (PH) Dernerová, 47. Romančáková, 59. Hubáčková - 2. Vrátná, 9. a 59. Poláková, 10. Kellovská, 29. a 33. Vaníčková, 51. Minářová, 60. Reischlová

Druhou neděli v únoru zavítaly do Brna hráčky FbŠ Bohemians. Brněnské ženy potřebovaly nutně bodovat, aby živily naději na přijatelnějšího soupeře pro blížící se play-off. Ani případné výhry ve všech zbývajících zápasech to ale nezaručují a ženy musí doufat v klopýtnutí pražských Tigers. Vstup do zápasu, ale aspirantovi na čtvrté místo vůbec nevyšel a už v čase 1:30 lovila Remešová poprvé míček z branky po střele Vrátné. Židenice naštěstí rychle zareagovaly a o 12 vteřin vyrovnala Nečasová. Po rychlých gólech na obou stranách se ale oba týmy uklidnily a delší dobu diváci neviděli branku. Málo kdo očekával, v jakou přestřelku se utkání promění. V první třetině se nejprve za hosty prosadily Poláková a Kellovská, ale Židenice ještě do přestávky převrátily skóre na svou stranu zásluhou střel Indrové, Janečkové a Staňkové.

První půle druhého dějství byla pro diváka neatraktivní, spousta nepřesností a ztrát, které nevedly k brankám. To prolomila až v čase 28:03 Vaníčková, která opět srovnala skóre. O chvíli později faulovala hostující Kellovská, která dala Židenicím příležitost vzít si zpět vedení. Bohemians dlouho úspěšně bránily, ale těsně před návratem Kellovské prostřelila Dernerová tvrdou ranou hostující brankářku. V hale však ještě ani nedozněl zvuk píšťalky po tomto góle a bylo znovu srovnáno, po zaváhání jedné z domácích hráček se prosadila Vaníčková. Po šťastném góle Indrové skončila druhá třetina spravedlivě 2:2 a Židenice držely před posledním dějstvím těsný náskok.

Přetahování pokračovalo i v poslední třetině a týmy se střídaly ve střílení branek, nejprve se prosadila brněnská Janečková, ale hned na to snížila Poláková. Dvougólové vedení vrátila domácím Hubáčková minutu před koncem. Po time-outu hostů se o dramatizaci ještě postarala Reischlová, ale všechny přítomné uklidnila posledním gólem zápasu střelou z vlastní poloviny Staňková, která uzavřela na konečných 10:8. Dramatickou přestřelku nakonec do vítězného konce dovedly brněnské hráčky, důležité 3 body tak zůstaly doma.

Tatran Střešovice - K1 Florbal Židenice 6:2 (0:0, 2:2, 4:0)
Branky:
33. Machková, 34. Billá, 41. Želízková, 45. Seemannová, 48. Prontekerová, 52. Beránková - 30. Urbášková, 33. Nečasová

V neděli se ženy vydaly bojovat o další body do pražských Střešovic. Soupeřkami Židenicím byly hráčky Tatranu, které na své soupeřky do té doby ztrácely 7 bodů a jsou tak ze hry o top čtyřku. V případě Tatranu a ostatních týmů, které postoupí do play-off z druhé půle, jde momentálně o to ukázat co nejlepší formu, aby po nich při výběru nešáhnuly třeba první Vítkovice. Zápas začal ve skvělé atmosféře, kterou vytvářeli domácí bubeníci. Energie z tribun byla znatelná i na hřišti. Oba týmy hrály velice aktivně a i přesto, že první gól padl až v polovině zápasu, bylo na co koukat. Rychlé protiútoky, ale i pečlivá obrana naznačovala, že to útočnice nebudou mít jednoduché. Ve 30. minutě zápasu zkoušely domácí prolomit bezbrankový stav pomocí nacvičeného signálu z vlastní poloviny. Při přechodu do útočné poloviny, ale secvičenou akci vystihla Staňková, která krásně našla Urbáškovou a ta otevřela gólový účet dne. O chvíli později navýšila Nečasová, která bohužel zaznamenala poslední branku Židenic v tomto zápase. Naopak Tatran se teprve nadechoval. Nejprve z rychlého protiútoku snížila výstavní střelou z otočky Machková a hned na to vyrovnala rekordmanka soutěže Billá. Dvougólové vedení Židenic tak bylo během minuty pryč, další branky už do konce druhé třetiny nepadly a vše se tedy mělo rozhodnout v poslední části. Nevíme, co se událo v šatnách, ale do té doby vyrovnané utkání se změnilo ve hru jednoho týmu. Tatran vletěl do třetí třetiny jako uragán a čtyřmi brankami Želízkové, Seemannové, Prontekerové a Beránkové naprosto zničil naděje Židenic na bodový zisk. Pokud tedy v posledních dvou kolech nenastane nějaká nečekaná událost, půjdou Židenice do play-off z druhé půle postupujících a čeká je tým ze čtveřice Vítkovice, Ostrava, Chodov nebo Tigers.